image

120 Kč/hod

 • Aktivní před 5 měsíci
 •  Střední zdravotnická škola Příbram
 • Kurz první pomoci
 •  preferuje hlídání: do 20 hodin týdně
 •  Hlídám v domě rodiny
 •  Vlastním auto
 •  Je ochotna hlídat 2 děti
 •   Oslavy
 •   Dovolená
 •   Skupinky dětí
Jazyky

Klára P.

 • 28 let
 • 6 let zkušeností s hlídáním

O mně

Jmenuji se Klára. Už od mala mě baví pracovat s malými dětmi. Možná pro to, že jsem už od dětství "hlídala" mou ségru a později mé dvě sestřenice a dva bratrance. Což beru jako takový začátek. Na základní škole jsem se rozhodla, že bych chtěla pracovat jako zdravotní sestřička v nemocnici na dětském oddělení. V roce 2012 jsem tak ukončila studium s maturitní zkouškou na Střední zdravotnické škole v Příbrami, kde jsem absolvovala studijní obor Zdravotní lyceum. V pokračování studia ve zdravotnictví mě omezily zdravotní problémy, za které jsem ale neskutečně vděčná, jelikož mě navedly na mou správnou životní cestu, která začala při studiu na škole Odborné učiliště, Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola v Příbrami, kde jsem za prvé vystudovala studijní obor Pečovatelka, a za druhé mi právě zde byla nabídnuta možnost pracovat i s jinými dětmi než jen se ségrou, bratranci a sestřenicemi, ale především s dětmi s postižením, za což jsem velmi vděčná. Proto jsem se v roce 2015 přihlásila na kurz v Centru celoživotního vzdělání při VŠERS v Českých Budějovicích, kde jsem absolvovala studijní program Speciální pedagogika.
V roce 2O15 jsem prošla i odborným kurzem pro chůvy.

Díky těmto studiím nyní pracuji jako asistentka pedagoga, osobní asistentka u dítěte s kombinovaným postižením a u dětí s poruchou autistického spektra. Z minulosti mám ale také pracovní zkušenosti s dětmi s ADHD, ADD, s tělesným, zdravotním a mentálním postižením.

Kdy má čas

Kromě úterků a víkendů mohu každý den od 16:30, 17:00 - 20:00, po domluvě i déle.
V průběhu letních prázdnin mám volné všechny pracovní dny. Termín je však potřeba vědět dopředu :).


Nemá aktuální kalendář

Zkušenosti s hlídáním

nemluvňata

2 roky

batolata

3 roky

předškoláci

2 roky

dětský školní věk

6 let

náctiletí

3 roky

Zkušenost se speciálními požadavky

Poruchy autistického spektra, Hyperaktivita, Dětské nemoci, Alergie na potraviny, Problémy se spánkem, Problémy s viděním, Epilepsie a Speciální potřeby

Jsem schopna pracovat s dětmi s: - ADHD, ADD - tělesným postižením - dětskou mozkovou obrnou - mentálním postižením - kombinovaným postižením Velice ráda se učím nové věci a s chutí sbírám nové zkušenosti :)

Dovednosti

Zpěv/hudební nástroj, Kreslení, malování, Tanec/pohybová aktivita a Sport

Velmi ráda si zazpívám, vezmu do ruky housle a zahraji si na ně. V zaměstnání dělám houslový doprovod při dětských vystoupeních. Z velkého zájmu jsem si pořídila další tři hudební nástroje: Sundrum, Kalimbu a buben Djembe, na které se teprve učím hrát, ale ráda své nástroje půjčím dětem k uvolnění, relaxaci, či vyhnání špatné nálady, a tedy jako prevenci vztekových záchvatů :) Moc ráda si s dětmi kreslím, pomáhám nebo jim poradím při jejich vlastních tvorbách a s chutí hledám možnosti, co bychom mohli vyrobit společně. Dále mě baví vyšívání a šití (ručně i na stroji). Jsem ráda, když o to děti projeví zájem. V pohybových aktivitách upřednostňuji procházky, jízdu na kole/koloběžce, venčení pejsků, jógu, lyžování,... A pokud se dítě věnuje jízdě na koni, má u mě velkou podporu. Dětem také z radosti čtu pohádky a jejich oblíbené knížky, nebo v případech nutnosti rychle improvizuji vymýšlením příběhů, které mě v momentě napadnou. Další možnost je vaření a pečení, při kterém si děti mohou sami vyzkoušet práci v kuchyni a zjistit, jaké jsou šikulky :). Veškeré aktivity jsou prováděny po domluvě s rodiči a pod stálým dozorem.

Doučování dětí

Individuální
celková příprava

Jazyky

Čeština a Slovenština

Slovenštinu sice neumím, ale dobře rozumím. V angličtině jsem stálá začátečnice.

Kurzy

- Jak pracovat s lidmi s PAS na odlehčovací službě - Práce s problémovým chováním u lidí s PAS - Spolupráce asistenta pedagoga a učitele - Jógové hry v mladším školním věku

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Blatná, Jihočeský krajKde také bývám: Březnice, Středočeský krajNejčastěji se nacházím ve městě Blatná, ale po domluvě jsem schopna se dostavit také do okolí Písku, Strakonic a Příbrami.