image

130 Kč/hod

 • Kontaktovalo ji už 16 rodičů
 • Aktivní před 4 měsíci
 • Odpovídá do: 1 den
 •  Gymnázium Josefa Ressela
 •  Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta, biologie
 •  preferuje hlídání: 20 - 40 hodin týdně
 •  Hlídám v domě rodiny
 •  Je ochotna hlídat 4 děti
 •   Oslavy
 •   Přes noc
Jazyky

Monika P.

 • (2)
 • 32 let
 • 13 let zkušeností s hlídáním

Hodnocení

Radka Š.07/10/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Se slečnou Monikou P. jsme velmi spokojení. Příjemná, spolehlivá, bystrá slečna, která má pěkný vztah k dětem.


Petra B.18/12/2014Hlídání dětí - rodič na portále

Moniku jsme si vybraly s dcerkou v podstatě ihned. Je milá, spolehlivá, kreativní a s dětmi to umí...hlídala u nás pravidelně zhruba půl roku a oběma nám přirostla k srdci. Mohu jí vřele doporučit.
Moniko, děkuji Ti za čas, který jsi věnovala Beátce a přeji samé hodné dětičky k hlídání ;-)


O mně

Jsem absolventka biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, která má ráda květiny, vážnou hudbu, divadlo, miluje operu a balet, anime, ale i akční filmy, thrillery, ráda čte klasickou literaturu, fantasy i detektivky, nejvíce si odpočine s háčkem, jehlicemi a klubkem vlny v ruce či při pořádné dřině na zahradě. Ze všeho nejraději však trávím čas se svými blízkými, hlavně s těmi nejmladšími. Pocházím z velmi početné rodiny. Rodiče mi postupně pořídili šest mladších bratrů. Hlídání dětí se tak věnuji prakticky od doby, kdy jsem začala brát rozum. Vedle pravidelného hlídání sourozenců jsem si vyzkoušela i občasné střežení mých malých sestřenic a bratranců či dětí ze sousedství zvláště v době letních prázdnin, kdy jejich rodiče neměli dovolenou. S nadsázkou by se dalo říct, že jsem si na své vlastní kůži bohatě vyzkoušela péči o všechny věkové kategorie, jsem tak léty zocelená, že už mě jen tak něco nepřekvapí. ;)

Poslední roky hlídám většinou své malé synovce (8 a 9 měsíců, 3, 6, 7 let). Server Hlídačky mi umožnil seznámit se s dnes již desetiletou princeznou, kterou jsem hlídala pravidelně 1 týdně 6 nádherných měsíců, než nastoupila do školky. Netradiční pojmenování, teta Harmonika, které si pro mě vymyslela, protože si nemohla zapamatovat mé jméno, už asi nikdy nedostanu z hlavy. ;) Od podzimu 2014 do června 2016 jsem nárazově (1-2x měsíčně na 1,5 h) hlídala jiného čtyřletého raubíře. V závěru k němu přibyl ještě malý bratříček (3 měsíce). Hlídání probíhalo v čekárně, zatímco byla jejich maminka v ordinaci u lékaře. Někdy to bývá náročné vysvětlit malému mudrlantovi, že musí být potichu, když on by si zrovna tolik rád hrál nahlas. Otázka: "Proč mám být potichu? Tady někdo spí?", mě kdysi zcela odzbrojila. ;) Když nám bylo v čekárně moc těsno, chodili jsme na mou alma mater obdivovat papoušky a rybičky do skleníku Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty. Od října 2015 do června 2016 jsem pravidelně 1x za 14 dní trávila celý den (10 h) ve společnosti tehdy dvouleté uličnice, která nedala dopustit na prasátko Peppu a Krtečka. Po návratu z Prahy do mého rodného kraje jsem se věnovala většinou vyzvedávání dětí ze školek a jejich doprovodu do kroužků. V roli vyzvedávací tety "Aniky" jsem figurovala od podzimu 2016 do dubna 2018 pro dva sourozence s norskými kořeny, kterým mé jméno z počátku přišlo tak exotické, že mě okamžitě překřtili podle nejlepší kamarádky Pipi Dlouhé punčochy, o které jim zrovna maminka četla, a tak se z české Moniky stala severská Anika. S příchodem dalšího přírůstku do rodiny se naše spolupráce proměnila v občasné víkendové hlídání, aby si unavení rodiče mohli na chvíli od té smečky odpočinout a zrelaxovat. Od září 2018 do ledna 2019 jsem si vyzkoušela pro mě do té doby neznámou roli osobní chůvy pro dva malé kluky, kterým bylo v době navázání spolupráce 1 týden a 13 měsíců. Z původních 2 h denně jsme se postupně dopracovali až k 8 h denně.

Práce s dětmi mě zkrátka baví, a tak jsem hlídání postupně vyměnila za vedení skautské družiny světlušek a vlčat, práci v předškolním klubu i odpoledním klubu pro děti z ubytovny, pozici pedagoga volného času v domě dětí a mládeže. V současnosti pracuji 3 dny v týdnu jako chůva bezmála (narozky jsou za rohem) tříleté holčičky a nárazově i jejích dvou starších sourozenců (8 a 10 let).

Kdy má čas

Většinou můžu čtvrtky a pátky.


Nemá aktuální kalendář

Zkušenosti s hlídáním

nemluvňata

5 let

batolata

5 let

předškoláci

8 let

dětský školní věk

5 let

náctiletí

4 roky

Dovednosti

Zpěv/hudební nástroj, Kreslení, malování a Tanec/pohybová aktivita

rukodělné aktivity-práce s moduritem, modelínou :), barvami na textil (kreslení, batikování), korálky, vlnou...

Doučování dětí

Český jazyk

Jazyky

Čeština

Fotografie

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Chrudim, Pardubice Region