1. lenka
  2. lenka
  3. lenka
  4. lenka

Lenka


Jsem maminkou malého Marečka a zároveň studentkou doktorandského studia. Jelikož se jedná v obou případech o časově náročné činnosti :-), tak jsem hledala jak z toho ven a zároveň nemusela skončit nebo přerušit školu. Prarodiče máme oboje pracující a 100 km daleko od Prahy, kde bydlíme.

Když bylo synovi skoro půl roku, tak jsem o tom mluvila s kamarády a ptala se jestli neznají někoho, kdo by mi jej občas pohlídal. Kamarád mi doporučil, že existují Hlídačky.cz a i přesto, že on děti nemá, tak to navrhnul jako řešení. Ukázalo se to jako dobrá volba.

Zadala jsem na Hlídačky.cz inzerát a ozvalo se mi několik slečen, ze kterých jsem si vybrala první "tety na hlídání". V 6 měsících Mareček spinkal i několik hodin v kočárku, takže to bylo ideální hlídání na procházku. Nyní už jsou aktivity s ním rozmanitější (v kočárku už moc dlouho nevydrží), ale stále se k němu holky rády vracejí, za což jsem moc ráda a díky tomu mohu pokračovat ve studiu.

Jinak s hlídačkami mám domluvený systém. Mám vytvořený kalendář, kde jsou zaznačené dny, kdy potřebuji hlídat. Střídají se 2-3 hlídačky v pracovním týdnu a individuálně domluvíme, v kolik hodin ten den bude hlídání a na jak dlouho. Což je flexibilní i pro ně, pokud mají školu nebo ještě i jinou brigádu. Děkujeme moc Hlídačky.cz za to, že jsou a pomohly nám vyřešit naši situaci. :-)

—Lenka, fotografie Lucie Vladyková