InspiraceLifestyle5 tipů na nejoblíbenější kavárny pro děti v Brně

5 tipů na nejoblíbenější kavárny pro děti v Brně

07. prosinec 2023,
Hledáte v Brně místo, kde si můžete v klidu posedět nad šálkem dobré kávy a zároveň místo, kde vaše děti po pár minutách nebudou chtít jít domů? Zmapovali jsme pro vás brněnské baby friendly kavárny, ve kterých si maminky odpočinou a děti se vyřádí. Které z nich to jsou?

MAMA KAFE

MAMA KAFE razí heslo „Místo, kde mámy odpočívají a děti si vyhrají..“ Těšit se můžete na stylovou kavárnu, která potěší jak vyžitím pro děti, tak i samotnou atmosférou a interiérem. Maminky, které milují jednoduchý design budou doslova v ráji! Děti mají k dispozici si ke hraní hračky z přírodních materiálů a užijí si bez debat také průlezky české značky Antonie Emma. 
Kavárna nabízí výběrovou kávu, limonády z Kopanic a také široký výběr domácích dortů a sladkostí, které je až líto jíst. Pokud dostanete chuť na bublinky, v nabídce najdete i rozlévané prosecco nebo vína. Mama kafe navíc nabízí možnost pořádání dětských oslav. 
Cena za vstup do herny je 70,- Kč za dítě.
(-) Nevýhoda: Ceny dezertů jsou zde o trochu vyšší než u ostatních podniků. Nicméně se zase jedná o skutečně umělecká díla, které je často škoda sníst.
Atmosféra pro děti i rodiče je naprosto skvělá. Skvělý prostor. Krom herny jsou tu i hračky a spousta dětských knih na půjčení.
Aneta Horáková, Google reviews

Mezi Stromy

Dětskou čajovnu Mezi Stromy najdete lehce skrytou v pasáži obchodního domu Klášter na Josefské ulici. Kavárna v letních měsících navíc nabízí i příjemné posezení se zahrádkou, kde mají děti k dispozici pískoviště a domeček. Vnitřní herna je rájem každého dítěte. Děti zde mají k dispozici bohatý výběr hraček včetně bazénku s balónky nebo stavebnice z maxi kostek, které si každý malý návštěvník zamiluje.
Kavárna nabízí širokou nabídku čajů, kávy s možností alternativních mlék. Navíc pokud vás přepadne hlad, můžete ho zahnat zapečenou pitou a pro miminka zde připravují kaše jako od maminky. A když vás honí mlsná, vyberete si z vitríny s dezerty, která nabízí i veganské varianty. 
Vstup do vnitřní herny je pro chodící děti za 89,- Kč a pro lezoucí děti za 39,- Kč.
(-) Nevýhoda: Kavárna je natolik oblíbená, že tady může být občas skutečně rušno a plno. 

UM café

Učňovská kavárna v samotném centru Brna, kde vás obslouží mladá generace číšníků ze Střední školy Brno Charbulova. Dětský koutek disponuje pohodlnýma sedačkami, kde se můžete usadit a hrát si společně s dětmi. Pokud hledáte místo v centru Brna, kde vás přivítají s dětmi je to právě tady.
UM café nabízí jak snídaně, tak i denní menu s polévkou. Během odpoledne zde můžete zahnat rychlý hlad zapečenými tousty nebo ochutnat některý z domácích dezertů, které pro vás připravili taktéž učni. Potěší i příjemný interiér, odkud můžete přímo od stolu pozorovat ruch hlavní spojovací ulice.
(-) Nevýhoda: Občas můžete narazit na pomalejší obsluhu, nadruhou stranu se jedná o učňovský podnik, proto s tím přirozeně tak nějak počítáte. 
Rádi sem chodíme s našimi ratolestmi, kočár je lepší nechat před restaurací ať už v něm spí dítě nebo ne. Jídlo výborné, zákusky téměř dokonalé.
Radka Bukáčková, Google renceze

ROSSA cafe - dětská kavárna

Pokud hledáte kavárnu s dětským koutkem mimo centrum, ROSSA CAFE bude pro vás správná volba. Na děti zde čeká dětský koutek, ve kterém se skutečně vyřádí. Bazének s balónky, skluzavka nebo autíčka, každý si tu najde to své. 
Maminky ocení vyhlášené domácí dezerty a výbornou kávu. Rychlý hlad zaženete párkem v rohlíku, který děti milují nebo zapečenými toasty. V letních měsících je možnost posezení na zahrádce, kde se děti vyřádí na dětském hřišti. 
Cena do dětského koutku je pro dítě 80,- Kč. Pro sourozence je poté zvýhodněný vstup 110,- Kč za 2 děti nebo 130,- Kč za 3 děti.
(-) Nevýhoda: Pokud jste v Brně pouze na jednodenním výletu, kavárna ROSSA CAFE se nachází mimo centrum, proto si budete muset popojet šalinou. 
Veliká vnitřní herna i pro nejmenší děti - v případě potřeby i velká ohrádka. Bazének s míčky, kuchyňka a obchod, spousta různých hraček. Velká skluzavka. Je vidět, že se tady o hernu opravdu starají, hračky jsou neponičené a kvalitní.
Adam K., Google recenze

Café Mezzanine

Kavárna Café Mezzanine nabízí poklidný dětský koutek v zadní části kavárny, který svou nabídkou hraček potěší jak malé ratolesti, tak i maminky. Oddělený prostor je ideálním řešením, kdy si můžete vychutnat bezstarostně šálek kvalitní kávy bez obav, že by vaše dítě rušilo ostatní hosty. 
V kavárně nabízí snídaně až do 12. hodiny. Potěší také čerstvé pečivo z řemeslné brněnské pekárny William Thomas Artisan Bakery a to, ať už jako sladká tečka v podobě croissantu, nebo chléb jako svačinka s domácí (často veganskou) pomazánkou. Najdete zde také širokou nabídku limonád, točené pivo a dezerty domácí výroby.
(-) Nevýhoda:
Občas zde můžete narazit na pomalejší obsluhu.
Koutek pro děti s několika stoly byl skvělý. K tomu dobrá káva, croissant a milá obsluha!
Martina Staňková, Google recenze
To by byl náš výběr 5 oblíbených baby friendly kaváren, kde si můžete užít chvilku pro sebe, čas s kamarádkou, pozvat babičku na zákusek nebo si vyrazit s manželem. A zároveň unavit děti v dětském koutku. A pokud plánujete výlet s dětmi do Prahy, můžete se inspirovat naším průvodcem dětských kaváren v Praze.

Uvedená otevírací doba a cena za vstup do dětského koutku byla aktuální v říjnu 2023. Před návštěvou kavárny se prosím ujistěte o její platnosti na webových stránkách nebo sociálních sítích kavárny.