InspiraceLifestyleBrno: 9 tipů na nejoblíbenější kavárny s dětským koutkem

Brno: 9 tipů na nejoblíbenější kavárny s dětským koutkem

  14. červen 2024,    8 min. čtení,
Hledáte v Brně místo, kde si můžete v klidu posedět nad šálkem dobré kávy a zároveň místo, kde vaše děti po pár minutách nebudou chtít jít domů? Zmapovali jsme pro vás brněnské kavárny, ve kterých si maminky odpočinou a děti se vyřádí.  
Brno, město, o kterém panuje několik zažitých vtipů a stereotypů, avšak co se týče gastro scény, může konkurovat evropským metropolím. Zaslouženě se mu říká mekka kávy, protože jen těžko byste hledali koncetraci tolika kaváren na jednom místě. O tom, že má Brno skutečně co nabídnout stačí nahlédnout do interaktivní mapy a plán na celodenní výlet s dětmi máte hned.

No a co by to bylo za výlet bez povinné zastávky na něco dobrého? Na to všechny děti slyší. A maminky taky. Vybrali jsme pro vás kavárny s dětským koutkem, které jsou prověřené rodiči. Které z nich to jsou?

Sdílená mapa nejlepších kaváren pro děti v Brně

MAMA KAFE

MAMA KAFE razí heslo „Místo, kde mámy odpočívají a děti si vyhrají..“ Těšit se můžete na stylovou kavárnu, která potěší jak vyžitím pro děti, tak i samotnou atmosférou a interiérem. Maminky, které milují jednoduchý design budou doslova v ráji! Děti mají k dispozici  hračky z přírodních materiálů a užijí si bez debat také průlezky české značky Antonie Emma. 

Kavárna nabízí výběrovou kávu, limonády z Kopanic a také široký výběr domácích dortů a sladkostí, které je až líto jíst. Pokud dostanete chuť na bublinky, v nabídce najdete i rozlévané prosecco nebo vína. Mama kafe navíc nabízí možnost pořádání dětských oslav. 

Cena za vstup do herny je 70,- Kč za dítě.

(-) Nevýhoda: Ceny dezertů jsou zde o trochu vyšší než u ostatních podniků. Nicméně se zase jedná o skutečně umělecká díla, které je často škoda sníst.
Atmosféra pro děti i rodiče je naprosto skvělá. Skvělý prostor. Krom herny jsou tu i hračky a spousta dětských knih na půjčení.
Aneta Horáková, Google reviews

Mezi Stromy

Dětskou čajovnu Mezi Stromy najdete lehce skrytou v pasáži obchodního domu Klášter na Josefské ulici. Kavárna v letních měsících navíc nabízí i příjemné posezení se zahrádkou, kde mají děti k dispozici pískoviště a domeček. Vnitřní herna je rájem každého dítěte. Děti zde mají k dispozici bohatý výběr hraček včetně bazénku s balónky nebo stavebnice z maxi kostek, které si každý malý návštěvník zamiluje.

Kavárna nabízí širokou nabídku čajů, kávy s možností alternativních mlék. Navíc pokud vás přepadne hlad, můžete ho zahnat zapečenou pitou a pro miminka zde připravují kaše jako od maminky. A když vás honí mlsná, vyberete si z vitríny s dezerty, která nabízí i veganské varianty. 

Vstup do vnitřní herny je pro chodící děti za 89,- Kč a pro lezoucí děti za 39,- Kč.
 
(-) Nevýhoda: Kavárna je natolik oblíbená, že tady může být občas skutečně rušno a plno. 
 • Adresa: Horákov 208, 664 04 Mokrá-Horákov-Mokrá
 • Otevírací doba: 
  • Pondělí až pátek: 9:00–⁠19:00 hodin
  • Sobota: 13:00–⁠19:00 hodin
  • Neděle: zavřeno
 • Webové stránky
 • Facebook
 • Telefon: +420 731 904 627
 • Platba kartou: ne
 • Přístup s kočárkem: ano
 • Recenze na Google ⭐️⭐️⭐️⭐️

ROSSA cafe - dětská kavárna

Pokud hledáte kavárnu s dětským koutkem mimo centrum, ROSSA CAFE bude pro vás správná volba. Na děti zde čeká dětský koutek, ve kterém se skutečně vyřádí. Bazének s balónky, skluzavka nebo autíčka, každý si tu najde to své. 
Maminky ocení vyhlášené domácí dezerty a výbornou kávu. Rychlý hlad zaženete párkem v rohlíku, který děti milují nebo zapečenými toasty. V letních měsících je možnost posezení na zahrádce, kde se děti vyřádí na dětském hřišti. 

Cena do dětského koutku je pro dítě 80,- Kč. Pro sourozence je poté zvýhodněný vstup 110,- Kč za 2 děti nebo 130,- Kč za 3 děti.

(-) Nevýhoda: Pokud jste v Brně pouze na jednodenním výletu, kavárna ROSSA CAFE se nachází mimo centrum, proto si budete muset popojet šalinou. 
Veliká vnitřní herna i pro nejmenší děti - v případě potřeby i velká ohrádka. Bazének s míčky, kuchyňka a obchod, spousta různých hraček. Velká skluzavka. Je vidět, že se tady o hernu opravdu starají, hračky jsou neponičené a kvalitní.
Adam K., Google recenze

Café Mezzanine

Kavárna Café Mezzanine nabízí poklidný dětský koutek v zadní části kavárny, který svou nabídkou hraček potěší jak malé ratolesti, tak i maminky. Oddělený prostor je ideálním řešením, kdy si můžete vychutnat bezstarostně šálek kvalitní kávy bez obav, že by vaše dítě rušilo ostatní hosty. 

V kavárně nabízí snídaně až do 12. hodiny. Potěší také čerstvé pečivo z řemeslné brněnské pekárny William Thomas Artisan Bakery a to, ať už jako sladká tečka v podobě croissantu, nebo chléb jako svačinka s domácí (často veganskou) pomazánkou. Najdete zde také širokou nabídku limonád, točené pivo a dezerty domácí výroby.

(-) Nevýhoda:
Občas zde můžete narazit na pomalejší obsluhu.
Koutek pro děti s několika stoly byl skvělý. K tomu dobrá káva, croissant a milá obsluha!
Martina Staňková, Google recenze

Kafárna

Kavárna v tichém prostředí Maloměřic je velice oblíbená u rodičů s dětmi. Kdo by si nechtěl užít šálek italské kávy s pěkným výhledem a s klidem v duši, když se děti zabaví v dobře vybavené herničce? Kromě toho je k dispozici také kakao, čaj a domácí limonáda. Pokud si při posezení chcete dát i něco na zub, jsou tu pro vás třeba vafle nebo slané sendviče a tousty. Milovníci sladkého jistě ocení proměnlivou nabídku zákusků. 

Samotný koutek obsahuje několik plyšáků, hraček a stavebnic pro děti všeho věku. Samozřejmostí je také stoleček s pastelkami na kreslení. Pro ty nejmenší jsou tu i dětské židličky. Je-li součástí vaší rodiny i pejsek, neváhejte ho přivést sebou! Kavárna je stejně tak dog-friendly, jako child-friendly. 

(-) Nevýhoda: V minulosti měl podnik občas špatné ohlasy na obsluhu, po nedávné změně majitelů je ovšem situace výrazně lepší. 
Příjemné čisté prostředí, milá obsluha, výborná káva, koutek pro děti.
Marta T., Google Recenze
Zdroj fotek : Facebook

Aida Cafe

V této cukrárně v samotném centru Brna v obchodním centru Letmo nenajdete jen obyčejný dětský koutek, ale středně velké vnitřní hřiště. Je více přizpůsobeno trochu starším a svépomocným dětem, které jej mohou prolézat, sklouznout se do bazénku s míčky a pořádně se vydovádět. Prostor je poměrně velký, takže se sem vejdete i s kočárkem.  

Zdejší návštěvníci se mohou odměnit rozmanitými sladkostmi, ať už jde o zmrzlinové poháry se šlehačkou či o velkou řadu tradičních zákusků, jako jsou kremrole nebo tiramisu. Ti hladovější mohou vybírat ze široké nabídky palačinek. Ať už k občerstvení zvolíte cokoliv, nezapomeňte si objednat i kávu - k dispozici jsou vám i bezkofeinové varianty

(-) Nevýhoda: Jakožto často navštěvovaný podnik v centru má Aida občas přetíženou obsluhu, buďte proto při návštěvě trpěliví. 
Krásná čistá cukrárna-kavárna, obsluha příjemná, úžasný výběr zákusků a ještě úžasnější palačinky, komu se zdá draho, tak žije nejspíš v jiné době... Za mě vše, jak má být a krásný uzavřený dětský koutek, to Vše je důvod, proč se budeme vždy rádi vracet... Děkujeme....
Michal Š., Google recenze
Zdroj fotek: ladolcevita-aida.cz

Kantýna & Kafe

Jak již napovídá název, v tomto podniku si můžete dopřát chlebíčky, bagetami i kávou zároveň. Z menu nealkoholických i alkoholických nápojů si vybere skutečně každý, v létě ho navíc doplňují i ledové nápoje. 

Doporučujeme vám návštěvu právě v létě: část vyhrazená pro děti se totiž nachází v exteriéru. Vnější areál zahrnuje pískoviště s nářadím a hračkami. K dispozici je také několik pojízdných odrážedel. Přírodní okolí skvěle doplňuje příjemnou atmosféru. Interiér má minimalistický design, který působí čistým a uklidňujícím dojmem. 

(-) Nevýhoda: Dětské hřiště je omezené pouze na venkovní část. 
Moc pěkné místo s výhledem. Šly jsme zde hlavně kvůli pískovišti a hračkám pro děti, abychom mohly v klidu posedět. 🙂 Vyhrály si celou návštěvu. Limonáda a espresso tonic moc dobré.…
Dagmar S., Google recenze
 • Adresa: Vinařská 965/6, 603 00 Staré Brno, Česko
 • Otevírací doba
  • Pondělí až pátek: 07:00–⁠21:00
  • Sobota: 10:00–⁠16:00
  • Neděle: zavřeno
 • Webové stránky
 • Facebook
 • Telefon: +420 725 571 222
 • Platba kartou: ano
 • Přístup s kočárkem: ano
 • Recenze na Google ⭐️⭐️⭐️⭐️

Adrinela Cafe

Kavárna v městské části Židenice je skvělým místem na doplnění ranní energie kávou a snídaní, ale také na dlouho odkládané schůzky se starými známými. Její předností je fakt, že si zde mohou společně posedět i maminky beze strachu, kam odložit dítě. Navíc se sem dostanete i s kočárkem.

Neváhejte vyzkoušet také širokou paletu jídel všech chutí –⁠⁠⁠⁠⁠ od slaných palačinek a panini až ke sladkým dezertům. V létě vás ochladí zmrzlina a ovocné limonády, v zimě naopak zahřeje čokoláda a čaj. Dětský koutek obsahuje různé panenky, plyšáky, mini kuchyňku, míčky a další hračky. Zvídavé děti ale jistě zaujme i akvárium. 

(-) Nevýhoda: Nejde přímo o dětskou kavárnu, pouze o kavárnu s dětským koutkem pro starší děti. Proto zde nenajdete ani přebalovací pult.

Super prostředí, vhodné i pro maminky s dětmi. Udělají vám i kávu bez kofeinu a pochutnáte si na skvělých dezertech.
Jana K., Google recenze

Šaškárna dětský park a kavárna

Dětská herna v Řečkovicích představuje skvělý prostor pro všechny hyperaktivní děti i dospělé bažící po odpočinku. Atrakce si mohou užít hlavně starší děti (více než 3 až 4 let). Skvěle je zabaví labyrint prolézaček a tunelů nebo závodní dráha s autíčky, případně zdejší specialita –⁠⁠⁠⁠⁠ elektronická střelnice. Ti nejmenší mohou využít vlastní, byť notně menší koutek s dětskou kuchyňkou, plyšáky a malou skluzavkou. 

Zatímco vaše děti budou skotačit a užívat si zdejší atrakce, vy je s klidem můžete sledovat z kavárenských stolů. K dispozici máte širokou nabídku nealkoholických nápojů: třeba chutnou kávu, osvěžující čepovanou kofolu, bezovku nebo malinovku. Pochutnat si můžete na toastech či zmrzlině, z větších jídel vás pak určitě zasytí těstoviny nebo pizza.

(-) Nevýhoda: Největší výhodou, ale zároveň nevýhodou je možnost využít online rezervační systém. Pokud tedy přijdete bez objednání, může se vám stát, že už pro vás nezbyde místo.

Trošku menší hernička ale o to útulnější, děti jsou pořád na dohled. Personál velmi příjemný, dobrý výběr jídla a pití. Chodíme se rádi! 
- Martiniano, Google recenze
To by byl náš výběr 9 oblíbených kaváren, kde si můžete užít chvilku pro sebe, čas s kamarádkou, pozvat babičku na zákusek nebo si vyrazit s manželem. A zároveň unavit děti v dětském koutku. Navštívili jste některou ze zmíněných? Pokud ano, která je vaše nejoblíbenější? Podělte se s námi na našem Facebooku nebo Twitteru.