InspiraceLifestyleBrno: 8 tipů na nejoblíbenější kavárny s dětským koutkem

Brno: 8 tipů na nejoblíbenější kavárny s dětským koutkem

  23. únor 2024,    8 min. čtení,
Hledáte v Brně místo, kde si můžete v klidu posedět nad šálkem dobré kávy a zároveň místo, kde vaše děti po pár minutách nebudou chtít jít domů? Zmapovali jsme pro vás brněnské baby friendly kavárny, ve kterých si maminky odpočinou a děti se vyřádí. Které z nich to jsou?
Brno, město, o kterém panuje několik zažitých vtipů a stereotypů, avšak co se týče gastro scény, může konkurovat evropským metropolím. Zaslouženě se mu říká mekka kávy, protože jen těžko byste hledali koncetraci tolika kaváren na jednom místě. O tom, že má Brno skutečně co nabídnout stačí nahlédnout do interaktivní mapy a plán na celodenní výlet s dětmi máte hned.

No a co by to bylo za výlet bez povinné zastávky na něco dobrého? Na to všechny děti slyší. A maminky taky. Vybrali jsme pro vás kavárny s dětským koutkem, které jsou prověřené rodiči. Které z nich to jsou?

Sdílená mapa nejlepších baby friendly kaváren v Brně

MAMA KAFE

MAMA KAFE razí heslo „Místo, kde mámy odpočívají a děti si vyhrají..“ Těšit se můžete na stylovou kavárnu, která potěší jak vyžitím pro děti, tak i samotnou atmosférou a interiérem. Maminky, které milují jednoduchý design budou doslova v ráji! Děti mají k dispozici si ke hraní hračky z přírodních materiálů a užijí si bez debat také průlezky české značky Antonie Emma. 

Kavárna nabízí výběrovou kávu, limonády z Kopanic a také široký výběr domácích dortů a sladkostí, které je až líto jíst. Pokud dostanete chuť na bublinky, v nabídce najdete i rozlévané prosecco nebo vína. Mama kafe navíc nabízí možnost pořádání dětských oslav. 

Cena za vstup do herny je 70,- Kč za dítě.

(-) Nevýhoda: Ceny dezertů jsou zde o trochu vyšší než u ostatních podniků. Nicméně se zase jedná o skutečně umělecká díla, které je často škoda sníst.
Atmosféra pro děti i rodiče je naprosto skvělá. Skvělý prostor. Krom herny jsou tu i hračky a spousta dětských knih na půjčení.
Aneta Horáková, Google reviews

Mezi Stromy

Dětskou čajovnu Mezi Stromy najdete lehce skrytou v pasáži obchodního domu Klášter na Josefské ulici. Kavárna v letních měsících navíc nabízí i příjemné posezení se zahrádkou, kde mají děti k dispozici pískoviště a domeček. Vnitřní herna je rájem každého dítěte. Děti zde mají k dispozici bohatý výběr hraček včetně bazénku s balónky nebo stavebnice z maxi kostek, které si každý malý návštěvník zamiluje.

Kavárna nabízí širokou nabídku čajů, kávy s možností alternativních mlék. Navíc pokud vás přepadne hlad, můžete ho zahnat zapečenou pitou a pro miminka zde připravují kaše jako od maminky. A když vás honí mlsná, vyberete si z vitríny s dezerty, která nabízí i veganské varianty. 

Vstup do vnitřní herny je pro chodící děti za 89,- Kč a pro lezoucí děti za 39,- Kč.
 
(-) Nevýhoda: Kavárna je natolik oblíbená, že tady může být občas skutečně rušno a plno. 

UM café

Učňovská kavárna v samotném centru Brna, kde vás obslouží mladá generace číšníků ze Střední školy Brno Charbulova. Dětský koutek disponuje pohodlnýma sedačkami, kde se můžete usadit a hrát si společně s dětmi. Pokud hledáte místo v centru Brna, kde vás přivítají s dětmi je to právě tady.

UM café nabízí jak snídaně, tak i denní menu s polévkou. Během odpoledne zde můžete zahnat rychlý hlad zapečenými tousty nebo ochutnat některý z domácích dezertů, které pro vás připravili taktéž učni. Potěší i příjemný interiér, odkud můžete přímo od stolu pozorovat ruch hlavní spojovací ulice.

(-) Nevýhoda: Občas můžete narazit na pomalejší obsluhu, nadruhou stranu se jedná o učňovský podnik, proto s tím přirozeně tak nějak počítáte. 
Rádi sem chodíme s našimi ratolestmi, kočár je lepší nechat před restaurací ať už v něm spí dítě nebo ne. Jídlo výborné, zákusky téměř dokonalé.
Radka Bukáčková, Google renceze

ROSSA cafe - dětská kavárna

Pokud hledáte kavárnu s dětským koutkem mimo centrum, ROSSA CAFE bude pro vás správná volba. Na děti zde čeká dětský koutek, ve kterém se skutečně vyřádí. Bazének s balónky, skluzavka nebo autíčka, každý si tu najde to své. 
Maminky ocení vyhlášené domácí dezerty a výbornou kávu. Rychlý hlad zaženete párkem v rohlíku, který děti milují nebo zapečenými toasty. V letních měsících je možnost posezení na zahrádce, kde se děti vyřádí na dětském hřišti. 

Cena do dětského koutku je pro dítě 80,- Kč. Pro sourozence je poté zvýhodněný vstup 110,- Kč za 2 děti nebo 130,- Kč za 3 děti.

(-) Nevýhoda: Pokud jste v Brně pouze na jednodenním výletu, kavárna ROSSA CAFE se nachází mimo centrum, proto si budete muset popojet šalinou. 
Veliká vnitřní herna i pro nejmenší děti - v případě potřeby i velká ohrádka. Bazének s míčky, kuchyňka a obchod, spousta různých hraček. Velká skluzavka. Je vidět, že se tady o hernu opravdu starají, hračky jsou neponičené a kvalitní.
Adam K., Google recenze

Café Mezzanine

Kavárna Café Mezzanine nabízí poklidný dětský koutek v zadní části kavárny, který svou nabídkou hraček potěší jak malé ratolesti, tak i maminky. Oddělený prostor je ideálním řešením, kdy si můžete vychutnat bezstarostně šálek kvalitní kávy bez obav, že by vaše dítě rušilo ostatní hosty. 

V kavárně nabízí snídaně až do 12. hodiny. Potěší také čerstvé pečivo z řemeslné brněnské pekárny William Thomas Artisan Bakery a to, ať už jako sladká tečka v podobě croissantu, nebo chléb jako svačinka s domácí (často veganskou) pomazánkou. Najdete zde také širokou nabídku limonád, točené pivo a dezerty domácí výroby.

(-) Nevýhoda:
Občas zde můžete narazit na pomalejší obsluhu.
Koutek pro děti s několika stoly byl skvělý. K tomu dobrá káva, croissant a milá obsluha!
Martina Staňková, Google recenze

Kafárna

Kavárna v tichém prostředí Maloměřic je velice oblíbená u rodičů s dětmi. Kdo by si nechtěl užít šálek italské kávy s pěkným výhledem a s klidem v duši, když se děti zabaví v dobře vybavené herničce? Kromě toho je k dispozici také kakao, čaj a domácí limonáda. Pokud si při posezení chcete dát i něco na zub, jsou tu pro vás třeba vafle nebo slané sendviče a tousty. Milovníci sladkého jistě ocení proměnlivou nabídku zákusků. 

 Samotný koutek obsahuje několik plyšáků, hraček a stavebnic pro děti všeho věku. Samozřejmostí je také stoleček s pastelkami na kreslení. Pro ty nejmenší jsou tu i dětské židličky. Je-li součástí vaší rodiny i pejsek, neváhejte ho přivést sebou! Kavárna je stejně tak dog-friendly, jako child-friendly. 

(-) Nevýhoda: V minulosti měl podnik občas špatné ohlasy na obsluhu, po nedávné změně majitelů je ovšem situace výrazně lepší. 
Příjemné čisté prostředí, milá obsluha, výborná káva, koutek pro děti.
-
Marta T., Google Recenze

Aida Cafe

V této cukrárně v samotném centru Brna v obchodním centru Letmo nenajdete jen obyčejný dětský koutek, ale středně velké vnitřní hřiště. Je více přizpůsobeno trochu starším a svépomocným dětem, které jej mohou prolézat, sklouznout se do bazénku s míčky a pořádně se vydovádět. Prostor je poměrně velký, takže se sem vejdete i s kočárkem.  

Zdejší návštěvníci se mohou odměnit rozmanitými sladkostmi, ať už jde o zmrzlinové poháry se šlehačkou či o velkou řadu tradičních zákusků, jako jsou kremrole nebo tiramisu. Ti hladovější mohou vybírat ze široké nabídky palačinek. Ať už k občerstvení zvolíte cokoliv, nezapomeňte si objednat i kávu - k dispozici jsou vám i bezkofeinové varianty

(-) Nevýhoda: Jakožto často navštěvovaný podnik v centru má Aida občas přetíženou obsluhu, buďte proto při návštěvě trpěliví. 
Krásná čistá cukrárna-kavárna, obsluha příjemná, úžasný výběr zákusků a ještě úžasnější palačinky, komu se zdá draho, tak žije nejspíš v jiné době... Za mě vše, jak má být a krásný uzavřený dětský koutek, to Vše je důvod, proč se budeme vždy rádi vracet... Děkujeme....
- Michal Š., Google recenze

Kantýna & Kafe

Jak již napovídá název, v tomto podniku se můžete nabídnout chlebíčky, bagetami i kávou zároveň. Z menu nealkoholických i alkoholických nápojů si vybere skutečně každý, v létě ho navíc doplňují i ledové nápoje. 

Doporučujeme vám návštěvu právě v létě: část vyhrazená pro děti se totiž nachází v exteriéru. Vnější areál zahrnuje pískoviště s nářadím a hračkami. K dispozici je také několik pojízdných odrážedel. Přírodní okolí skvěle doplňuje příjemnou atmosféru. Interiér má minimalistický design, který působí čistým a uklidňujícím dojmem. 

(-) Nevýhoda: Dětské hřiště je omezené pouze na venkovní část. 
Moc pěkné místo s výhledem. Šly jsme zde hlavně kvůli pískovišti a hračkám pro děti, abychom mohly v klidu posedět. 🙂 Vyhrály si celou návštěvu. Limonáda a espresso tonic moc dobré.…
- Dagmar S., Google recenze
To by byl náš výběr 8 oblíbených baby friendly kaváren, kde si můžete užít chvilku pro sebe, čas s kamarádkou, pozvat babičku na zákusek nebo si vyrazit s manželem. A zároveň unavit děti v dětském koutku. A pokud plánujete výlet s dětmi, můžete se podívat na našeho průvodce dětských kaváren v Praze nebo Ostravě.

Uvedená otevírací doba a cena za vstup do dětského koutku byla aktuální v říjnu 2023. Před návštěvou kavárny se prosím ujistěte o její platnosti na webových stránkách nebo sociálních sítích kavárny.