image

300,00Kč/hour

 • She has already been contacted by 204 parents
 • Booked repeatedly
 • Activity 2 days ago
 • Response time: 4 hours
 •  ČAO, Ekonomické lyceum, Resslova 8, P-2
 •  Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, obor Pedagogika a Sociální pedagogika
 • First Aid Certificate
 •  prefers sitting: 20 - 40 hours/week
 •  I babysit at parents' place
 •  she can babysit 5 kids
 •   Birthday parties and other
 •   Travel for Vacations
 •   Overnights
 •   Groups of kids
 • Attented special First-aid course focused on children from OS Czech Red Cross Prague 1
 • Attented online first-aid course focused on children from OS Czech Red Cross Prague 1
 • Verified cell phone and email via mojeID
 • Verified cell phone, e-mail and address via mojeID
 • Verified cell phone, e-mail, address and identity via mojeID
Languages

Šárka O.

 • (16)
 • 32 years
 • 13 years experience

Personal interview

more about Verification centers and verification process

Clean criminal record, ID archived

Verified education and certificates

maturitní vysvědčení, první pomoc a neodkladná resuscitace, školení lektorských dovedností

More...

Reviews

Kristyna B.20/12/2020Babysitting - via this platform

Šárka hlídala naše dvojčátka od jejich 10 měsíců až do 2,5 let pravidelně dvakrát v týdnu a vždy bylo vše na jedničku. Vždy bylo vše tak jak jsme se domluvili. Šarka je profesionálka a spolupráci s ni mohu jen doporučit.


Hanna M.27/08/2020Babysitting - via this platform

Šárka nám hlídá dvě dcerky a jsme s ní velice spokojení. Děti ji berou, je vidět, že to s nimi Šárka umí. Po hlídání mají vždy dobrou náladu. Oceňuji její flexibilitu a vstřícnost, co se našich časových potřeb týče.


Elena S.13/01/2019Babysitting - via this platform

Velká spokojenost! Hlídání od někoho jiného než babičky jsme zkoušeli poprvé, a paráda!Slecna všechno zvládla, dvě deti, můj obdiv a velký dik!


Šárka A.30/10/2018Babysitting - via this platform

Šárka je skvělá, hlídá nám jednorázově, je schopná navázat bezprostřední přirozený kontakt s dítětem. Je schopná se přizpůsobit aktuálním časovým potřebám rodiny. Přijde vždy včas a nebo s předstihem. Za mě velký respekt a díky.


Šárka Š.14/08/2018Babysitting - via this platform

Šárka nám hlídá v současné době 11měsíčního syna a jsme s ní velmi spokojení. Je to sympatická profesionálka, která od prvního seznámení se synem jedná klidně, s respektem, dokáže ho vhodně zabavit a kompletně se o něj postarat. Spolupráci s Šárkou proto mohu jen doporučit!


Ivana Š.18/06/2018Babysitting - outside this platform

Šárka hlídá naši dcerku už od jejích 4 měsíců. Ze začátku jsme zkoušeli, jak si sednou a postupně přidávali dny hlídání. Po celou dobu jsme s Šárkou moc spokojení. K malé se chová klidně, hraje si s ní a učí jí nové věci, což je přístup, který se mi moc líbí. Společně si čtou, chodí na hřiště, Šárka v pohodě nakrmí, přebalí, prostě se postará se vším všudy. Určitě bych ji na hlídání komukoli doporučila!


Zdeněk07/10/2017Babysitting - via this platform

Se Šárkou jsme byli velmi spokojení. Hlídala dceru pravidelně tři čtvrtě roku od jejích 10 měsíců. Vždycky jsme se na ní mohli spolehnout, je odpovědná, vstřícná, milá a empatická. Dcera si jí velmi oblíbila. Šárka dceři vymýšlela zajímavý různorodý program. Šárka respektuje náš rodičovský styl i temperament a tempo dítěte. Každému bychom jí doporučili.


Jana M.05/03/2017Babysitting - via this platform

Se Šárkou jsme byli velmi spokojení, byla empatická, spolehlivá, profesionální a trpělivá. Byla samostatná a dobře si rozumněla s našimi dětmi (jedno s poruchou autistického spektra) a zároveň zohledňovala naše požavky a představy. Rozhovně doporučujeme.


Kateřina V.04/10/2015Afterschool activity etc.

Šárka byla pedagogem v MŠ DaVinci. Dcera si ji hned oblíbila díky její empatii a pochopení. Šárka je spolehlivá a zodpovědná, klidná, má k dětem velmi citlivý přístup a ti na ni reagují velmi dobře. Netlačí na ně, nechává jim prostor a přesto dokáže nenásilnou formou dětem stanovit hranice. Umí je zabavit kreativní formou. Rodiče informuje o tom, jak se dítě v průběhu dne chovalo a co dělalo. Mohu jen doporučit!


Šárka H.18/08/2015Babysitting - outside this platform

Se Šárkou jsem velmi spokojena. Je spolehlivá, poradí si dobře s plačícím synem, který je na mě hodně fixovaný. Má k němu trpělivý a podle mého správný přístup. Nebojím se je nechat spolu samotné, má mou naprostou důvěru. Bez problému ho pohlídá, přebalí, nakrmí a dobře se spolu zabaví.


Hana K.09/06/2015Babysitting - via this platform

Se slečnou Šárkou jsme velmi spokojeni, naše dva kluky (dvojčata, rok a 9 měsíců staré) zvládá bez problémů. Kluci si mnohdy ani nevšimnou že odcházíme.

Rád bych vyzdvihl hlavně její spolehlivost, na čem se domluvíme to platí, bez vyjimek.


Sára L.07/07/2015Afterschool activity etc.

Šárka O. se vyznačuje empatií a trpělivostí a je si vědoma zodpovědnosti provázející náročnou práci pedagoga. Je kreativní a umí skloubit zábavu dětí a jejich vzdělávání. Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, Praha 8


Jana I.15/06/2015Babysitting - via this platform

Se slečnou Šárkou jsem byla opravdu spokojena. Hned při prvním hlídání vše proběhlo velmi klidně. Oceňuji spolehlivost slečny Šárky,to, že se zajímá, na jaký režim je dítě zvyklé (co povolit, co vyžadovat) i to, že rodiče informuje o tom, jak se dítě cítilo a chovalo. Ráda využiji jejích služeb i v budoucnu.


Gabriela N.15/06/2015Babysitting - via this platform

Se Šárkou jsem byla maximálně spokojená. Poradila si i s plačící dcerkou, kterou po chvilce zcela přirozeně zapojila do aktivit a tvoření. Oceňuji i praktické dotazy na začátku. Určitě mohu jen doporučit, dcerka už se těší na příští hlídání.


Olinka T.11/01/2015Babysitting - via this platform

Šárka je velmi spolehlivá, zodpovědná, milá, klidná a časově flexibilní. Je dosatetečně samostatná a zároveň schopná dbát na to, co je pro rodiče důležité. Na děti "netlačí", nechává jim prostor a hezky se jim věnuje. S roční Julinkou si brzo porozuměla a hlídání probíhalo naprosto bezproblémově. Rozhodně doporučuji, obvzláště malí výtvraníčci budou z Šárky nadšení,- vydží si s nimi hodiny kreslit :)!


Jitka S.31/12/2014Babysitting - via this platform

Šárka nám hlídala několikrát po sobě jednoletého syna a byli jsme s ní moc spokojeni. Je příjemná a skutečně spolehlivá i svědomitá. Syn se s ní nadšeně vítal, vše proběhlo v klidu a po našem příchodu vždy vypadal spokojeně. Šárku můžu všem rodičům jen a jen doporučit.


About me

/PROFESIONÁLNÍ CHŮVA/ s výtvarným zaměřením, výlety a hry v přírodě ad.
Dobrý den, milí rodiče,
práce s dětmi je pro mě velkou radostí a v mnohém jsem se učila a inspirovala v minulých zaměstnáních mateřských škol a jesličkách. Pedagogiku jsem vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze. Stále se v oblasti výchovy vzdělávám, jelikož je to nejen má práce, ale i záliba. Znalosti z Pedagogiky jsem si rozšiřovala ještě v navazujícím magisterském studiu, na FF, Univerzitě Karlově - obor: Sociální pedagogika.

VŠ vzdělání, lektorské certifikace a další typy ověření + celkové zdravotní způsobilosti, mohu kdykoli na osobní vyžádání doložit.

Při výchově dětí je pro mne alfou a omegou především partnerský a podporující přístup s respektem k dětské individualitě. Respektovat každé dítě v jeho specifické přirozenosti je mi vlastní. (Nejedná se však o "volnou výchovu bez hranic"). Měla jsem možnost tento svůj přístup i profesionálně rozvíjet v projektu soukromé školy a školky, kde jsem byla v minulosti zaměstnána.

Zajímavost pro rodiče: mnoho z toho, co vyznávám, se ztotožňuje s poznatky např. z knihy od Naomi Aldort - "Vychováváme děti a rosteme s nimi" a Isabelle Filliozat - "Do nitra dětských emocí". Z českých autorů pro mne je rozhodně velmi inspirující Dr. Matějček se svými mnoha odbornými a celoživotně-zkušenostními publikacemi a v neposlední řadě - manželé Kopřivovi se svou knihou "Respektovat a být respektován"a mnoho dalších. K dětem do 1 roku se mi líbí přístup dle Evy Kiedroňové (viz. její knihy "Něžná náruč rodičů" ad.)

S dětmi se velmi ráda věnuji nejrůznějším tvořivým aktivitám (malování, lepení, stříhání atd.). Mohu s nimi i tancovat a procvičovat zábavnou formou základy angličtiny - např. zpívání dle CD. Jsem otevřena všemu co dítě baví a rozvíjí ho.

Má praxe doposud zahrnuje:
*dlouhodobě soukromé hlídání u rodin;
*3-letou práci na HPP v soukromé školce
*půlroční zástup za učitelku na MD ve státní školce
*vychovatelka v multikulturních jeslích
*vychovatelka v Domech dětí a mládeže v centru pro předškolní děti
*vychovatelka na Školách v přírodě
*Au-pair v Anglii (dvouměsíční pobyt)
*dále vysokoškolské praxe ve speciálních školách pro děti s různým typem postižení/ kombinovaného postižení.

S dětmi mám nejvíce zkušenosti ve věkovém rozsahu od novorozeňat, přes batolata, až po předškolní věk a mladší školní věk.

***
K CENÍKu mého hlídání:
- odvíjí se od počtu let praxe, zkušeností, VŠ studia v oboru Pedagogiky, absolvovaných kurzů a výcviků.
Moje práce se řadí mezi profesionální chůvy se ŽL, nikoli "paní na pohlídání", proto jsou moje sazby přirozeně vyšší.

- Cena za hlídání jednoho dítěte: Od 300kč/hod. (dle počtu dětí, hodin, četnosti hlídání a délky dojezdu):

*1 – 3 hodiny: standardně hlídám více hodin a spíše pravidelně, ale je možnost domluvit se vyjímečně na vyšší jednorázové částce za takto krátké hlídání - cena se poté odvíjí i dle délky dojezdu k vaší rodině;

Aktuální ceník:

- 1 dítko: od 300 kč/hod.
- Každé další dítko: plus 50 - 100 kč/ hod.
- Víkendy, svátky, večerní hlídaní od 19h.: + 100kč/hod.;
- Dojezd za rodinou 1h. a více; hlídání pouze na 1-3 hodin hlídání, případně další příměstské linky - účtuji čas dojezdu tam i zpět: dohromady za 300 kč.

- STORNO poplatek v případě zrušení hlídání méně jak 36 hod. před domluveným hlídáním: v plné výši. Děkuji za pochopení!

Těším se na vás a vaše děti! :-)

Se srdečným pozdravem, Šárka O.

Availability

Jakým způsobem spolupracuji s rodinami?

AKTUÁLNĚ> současně se mi uvolnila kapacita 2 pracovní dny týdně na pravidelné, dlouhodobé hlídání <
Často spolupracuji souběžně a dlouhodobě se 2 rodinami. Tzn., že u každé hlídám 2-3 dny v týdnu v pravidelných dnech a časech od-do. Nejčastěji na 5 až 7 hodin/den. (např. tedy 18h. u jedné rodiny, 15h. u druhé rodiny.)
Nicméně to nevylučuje flexibilitu vůči časovým požadavkům rodin na hlídání při důležitých událostech, akcích atd.

Dále: Pro jednu novou rodinu na pravidelné hlídání 1-2 dny v týdnu budu mít volnou kapacitu od března 2021. Pro další rodinu zřejmě od letních prázdnin až září 2021. Avšak závisí to na potřebách současných rodin, se kterými spolupracuji.

V případě jakékoli změny vždy aktualizuji svůj kalendář zde. Děkuji za pochopení. ;) Š. O.
...
Milí rodiče,
v současnosti spolupracuji se dvěmi stálými rodinami a jsem k dispozici na další hlídání spíše nárazově, na různé večery, oslavy narozenin apod.
PS.: Pokud jste z Prahy 6, budu k Vám mít dobrý dojezd. :)
Děkuji za pochopení!
Š. O.Calendar last updated before 9 days
Loading calendar...
Loading calendar...

General Experience

infants

7 years

toddlers

12 years

preschoolers

12 years

schoolers

8 years

teens

5 years

Special Experience

Autism Spectrum Disorder, Hyperactivity, Care for Sick Children, Food Allergies, and Visual Impairment

Skills and Hobbies

Drawing, painting, Dance/physical activity, and Sport

- procházky s mojí fenkou, border kolií Elzou a házení míčků, děti tato aktivita velice baví :-) - výlety do přírody s hrami + aktivitami v přírodě

Tutoring children

Mathematics

Czech language

Individual
general preparation

Languages

Czech

Angličtina (úroveň B1 - B2)

Certification

- školení lektrorských dovedností od Jules a Jim, o.s. (2010) - Lektor primární prevence Elio, z.s. - 2020 (práce s třídním kolektivem) - Výcvik profesionálního koučování dle ICF, Results & emotions s.r.o. (2020)

photos

Recommend sitter

Where babysit

Primary city: Praha, Hlavní město PrahaWhere am I available too?: Praha 6V současnosti bydlím na Praze 6. Hlídám však a pohybuji se v rámci celé Prahy, vyjímečně i Středočeském kraji.