Šárka
18 hodnocení
 • 15 let zkušeností s hlídáním
 • 34 let
 • Praha
 • Kontaktovalo ji už 347 rodičů
 • Rezervována opakovaně
 • Aktivní před 24 hodinami
 • Odpovídá do: 3 hodiny
 •  ČAO, Ekonomické lyceum, Resslova 8, P-2
 •  Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, obor Pedagogika a Sociální pedagogika
 • Kurz první pomoci
 •  preferuje hlídání: 20 - 40 hodin týdně
 •  Hlídám v domě rodiny
 •  Je ochotna hlídat 5 dětí
 •   Oslavy
 •   Dovolená
 •   Přes noc
 •   Skupinky dětí
 • Absolvovala online kurz první pomoci pro děti od OS Českého červeného kříže Praha 1
Jazyky

Šárka O.

400 Kč/h

 • (18)
 • 34 let
 • 15 let zkušeností s hlídáním

Čistý trestní rejstřík, zkontrolován O.P.

Ověřeno vzdělání a certifikáty

maturitní vysvědčení, první pomoc a neodkladná resuscitace, školení lektorských dovedností

Ověřen e-mail a telefon

Ověřena adresa

Ověřena identita

Rejstřík trestů

doložen online · v době kontroly ne starší 3 měsíců

získáte přístup k plnému detailu ověření

Více...

Hodnocení

Helča D.31/05/2023Hlídání dětí - rodič na portále

Šárku vřele doporučujeme, hlídá nám už přes rok naše dvojčata a dceru a jsme velmi spokojení. S dětmi tráví hodně času venku a se starší dcerou kreativně tvoří umělecká díla=).
Je flexibilní a časově spolehlivá, což po předchozích zkušenostech vyzdvihuji!
Doporučujeme všemi deseti!


Zuzana K.01/02/2022Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka nám hlídala rok a půl starou dcerku, je to spolehlivá profesionálka, empatická, vstřícná. S dětmi to umí, se vším si vždy poradila. Mohu jedině doporučit. Děkujeme!


Kristyna B.20/12/2020Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka hlídala naše dvojčátka od jejich 10 měsíců až do 2,5 let pravidelně dvakrát v týdnu a vždy bylo vše na jedničku. Vždy bylo vše tak jak jsme se domluvili. Šarka je profesionálka a spolupráci s ni mohu jen doporučit.


Hanna M.27/08/2020Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka nám hlídá dvě dcerky a jsme s ní velice spokojení. Děti ji berou, je vidět, že to s nimi Šárka umí. Po hlídání mají vždy dobrou náladu. Oceňuji její flexibilitu a vstřícnost, co se našich časových potřeb týče.


Elena S.13/01/2019Hlídání dětí - rodič na portále

Velká spokojenost! Hlídání od někoho jiného než babičky jsme zkoušeli poprvé, a paráda!Slecna všechno zvládla, dvě deti, můj obdiv a velký dik!


Šárka A.30/10/2018Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka je skvělá, hlídá nám jednorázově, je schopná navázat bezprostřední přirozený kontakt s dítětem. Je schopná se přizpůsobit aktuálním časovým potřebám rodiny. Přijde vždy včas a nebo s předstihem. Za mě velký respekt a díky.


Šárka Š.14/08/2018Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka nám hlídá v současné době 11měsíčního syna a jsme s ní velmi spokojení. Je to sympatická profesionálka, která od prvního seznámení se synem jedná klidně, s respektem, dokáže ho vhodně zabavit a kompletně se o něj postarat. Spolupráci s Šárkou proto mohu jen doporučit!


Ivana Š.18/06/2018Hlídání dětí - rodič mimo portál

Šárka hlídá naši dcerku už od jejích 4 měsíců. Ze začátku jsme zkoušeli, jak si sednou a postupně přidávali dny hlídání. Po celou dobu jsme s Šárkou moc spokojení. K malé se chová klidně, hraje si s ní a učí jí nové věci, což je přístup, který se mi moc líbí. Společně si čtou, chodí na hřiště, Šárka v pohodě nakrmí, přebalí, prostě se postará se vším všudy. Určitě bych ji na hlídání komukoli doporučila!


Zdeněk07/10/2017Hlídání dětí - rodič na portále

Se Šárkou jsme byli velmi spokojení. Hlídala dceru pravidelně tři čtvrtě roku od jejích 10 měsíců. Vždycky jsme se na ní mohli spolehnout, je odpovědná, vstřícná, milá a empatická. Dcera si jí velmi oblíbila. Šárka dceři vymýšlela zajímavý různorodý program. Šárka respektuje náš rodičovský styl i temperament a tempo dítěte. Každému bychom jí doporučili.


Jana M.05/03/2017Hlídání dětí - rodič na portále

Se Šárkou jsme byli velmi spokojení, byla empatická, spolehlivá, profesionální a trpělivá. Byla samostatná a dobře si rozumněla s našimi dětmi (jedno s poruchou autistického spektra) a zároveň zohledňovala naše požavky a představy. Rozhovně doporučujeme.


Kateřina V.04/10/2015Vedla mé děti v kroužku, (na táboře,...)

Šárka byla pedagogem v MŠ DaVinci. Dcera si ji hned oblíbila díky její empatii a pochopení. Šárka je spolehlivá a zodpovědná, klidná, má k dětem velmi citlivý přístup a ti na ni reagují velmi dobře. Netlačí na ně, nechává jim prostor a přesto dokáže nenásilnou formou dětem stanovit hranice. Umí je zabavit kreativní formou. Rodiče informuje o tom, jak se dítě v průběhu dne chovalo a co dělalo. Mohu jen doporučit!


Šárka H.18/08/2015Hlídání dětí - rodič mimo portál

Se Šárkou jsem velmi spokojena. Je spolehlivá, poradí si dobře s plačícím synem, který je na mě hodně fixovaný. Má k němu trpělivý a podle mého správný přístup. Nebojím se je nechat spolu samotné, má mou naprostou důvěru. Bez problému ho pohlídá, přebalí, nakrmí a dobře se spolu zabaví.


Hana K.09/06/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Se slečnou Šárkou jsme velmi spokojeni, naše dva kluky (dvojčata, rok a 9 měsíců staré) zvládá bez problémů. Kluci si mnohdy ani nevšimnou že odcházíme.

Rád bych vyzdvihl hlavně její spolehlivost, na čem se domluvíme to platí, bez vyjimek.


Sára L.07/07/2015Vedla mé děti v kroužku, (na táboře,...)

Šárka O. se vyznačuje empatií a trpělivostí a je si vědoma zodpovědnosti provázející náročnou práci pedagoga. Je kreativní a umí skloubit zábavu dětí a jejich vzdělávání. Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, Praha 8


Jana I.15/06/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Se slečnou Šárkou jsem byla opravdu spokojena. Hned při prvním hlídání vše proběhlo velmi klidně. Oceňuji spolehlivost slečny Šárky,to, že se zajímá, na jaký režim je dítě zvyklé (co povolit, co vyžadovat) i to, že rodiče informuje o tom, jak se dítě cítilo a chovalo. Ráda využiji jejích služeb i v budoucnu.


Gabriela N.15/06/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Se Šárkou jsem byla maximálně spokojená. Poradila si i s plačící dcerkou, kterou po chvilce zcela přirozeně zapojila do aktivit a tvoření. Oceňuji i praktické dotazy na začátku. Určitě mohu jen doporučit, dcerka už se těší na příští hlídání.


Olinka T.11/01/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka je velmi spolehlivá, zodpovědná, milá, klidná a časově flexibilní. Je dosatetečně samostatná a zároveň schopná dbát na to, co je pro rodiče důležité. Na děti "netlačí", nechává jim prostor a hezky se jim věnuje. S roční Julinkou si brzo porozuměla a hlídání probíhalo naprosto bezproblémově. Rozhodně doporučuji, obvzláště malí výtvraníčci budou z Šárky nadšení,- vydží si s nimi hodiny kreslit :)!


Jitka S.31/12/2014Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka nám hlídala několikrát po sobě jednoletého syna a byli jsme s ní moc spokojeni. Je příjemná a skutečně spolehlivá i svědomitá. Syn se s ní nadšeně vítal, vše proběhlo v klidu a po našem příchodu vždy vypadal spokojeně. Šárku můžu všem rodičům jen a jen doporučit.


O mně

/PROFESIONÁLNÍ CHŮVA (se ŽL) a VŠ kvalifikace Mgr. - Sociální pedagog/ s výtvarným, pohybovým ad. zaměřením.
• Dobrý den, milí rodiče,
práce s dětmi je pro mě velkou radostí a v mnohém jsem se profesně učila a inspirovala v minulých zaměstnáních mateřských škol a jeslí.
Pedagogiku v Bc. oboru jsem vystudovala na FF, Univerzitě Karlově v Praze. Znalosti z oboru Pedagogika jsem si posléze rozšiřovala v navazujícím Mgr. rovněž na FF, UK - obor: Sociální pedagogika a dalších lektorských a koučovacích kurzech apod.
/VŠ vzdělání v oboru pedagogiky a lektorské certifikace mohu kdykoli na osobní vyžádání doložit./
>>>
Při výchově dětí je pro mne alfou a omegou především partnerský a podporující přístup s respektem k dětské individualitě. Respektovat každé dítě v jeho specifické přirozenosti je mi vlastní. (Nejedná se však o "volnou výchovu bez hranic"). Měla jsem možnost tento svůj přístup i profesionálně rozvíjet v projektu soukromé školy a školky, kde jsem byla v minulosti zaměstnána. Zde na hlídačkách pracuji od konce roku 2014.

Zajímavost pro rodiče: mnoho z toho, co vyznávám, se ztotožňuje s poznatky např. z knihy od Naomi Aldort - "Vychováváme děti a rosteme s nimi" a Isabelle Filliozat - "Do nitra dětských emocí". Z českých autorů pro mne je rozhodně velmi inspirující Dr. Matějček se svými mnoha odbornými a celoživotně-zkušenostními publikacemi a v neposlední řadě - manželé Kopřivovi se svou knihou "Respektovat a být respektován"a mnoho dalších. K dětem do 1 roku se mi v určitých aspektech líbil např. přístup dle Evy Kiedroňové (viz. její knihy "Něžná náruč rodičů" ad.)

S dětmi se velmi ráda věnuji nejrůznějším tvořivým aktivitám (malování, lepení, stříhání atd.). Mohu s nimi i tancovat a procvičovat zábavnou formou základy angličtiny - např. zpívání dle CD. Jsem otevřena všemu co dítě baví a rozvíjí ho.

Má praxe doposud zahrnuje:
*15 + let dlouhodobé soukromé hlídání u rodin;
*dlouhodobě zkušenosti s hlídáním DVOJČAT (hlídala jsem dlouhodobě již šestery dvojčata);
*3-letou práci na HPP v soukromé školce;
*půlroční zástup za učitelku na MD ve státní školce;
*vychovatelka v multikulturních jeslích;
*vychovatelka v Domech dětí a mládeže v centru pro předškolní děti;
*vychovatelka na Školách v přírodě;
*Au-pair v Anglii (dvouměsíční pobyt);
*dále vysokoškolské praxe ve speciálních školách pro děti s různým typem postižení/ kombinovaného postižení.

S dětmi mám nejvíce zkušenosti ve věkovém rozsahu od novorozeňat, přes batolata, až po předškolní věk a mladší školní věk.

***
Prosím, zde upřesňuji info o CENÍKu mého hlídání:
- odvíjí se od počtu let praxe, zkušeností, VŠ studia v oboru Pedagogiky, absolvovaných kurzů a výcviků.
- moje práce se řadí mezi profesionální chůvy se ŽL, nikoli "paní na pohlídání", proto jsou moje sazby přirozeně vyšší. Každoročně se dále zvyšuje povinná režie souvisejicí se živností.
Proto, abych mohla pro rodiny optimálně fungovat, mám tedy ceny nastaveny aktuálně takto:

AKTUÁLNÍ CENÍK od 1. 1. 2024:

- 1 dítko: od 430 kč/hod.
- Každé další dítko: plus 100 kč/ hod.
- Víkendy, svátky, večerní hlídaní od 19h.: + 100kč/hod. ->> při pravidelné a dlouhodobé spolupráci (v rozsahu cca min. 25hodin hlídání měsíčně) rodinám příplatek za večerní/noční hlídání nezapočítávám;
- Dojezd a odjezd za rodinou pouze na 1-4 hodin hlídání (toto platí i pro samostatnou seznamovací schůzku s rodinou), případně další příměstské linky: účtuji si poté čas dojezdu tam i zpět 400-800 kč. Samostatná seznamovací schůzka bez hlídání je za 400 - 1000 kč dle doby, která uplyne a délky času dokezdu k Vám.

- STORNO poplatek v případě zrušení hlídání méně jak 24 hod. před domluveným hlídáním: v plné výši.
Děkuji za pochopení!🙏🏻

Těším se na vás a vaše děti! 🫶🏻Se srdečným pozdravem, Šárka.

Dostupnost

AKTUÁLNĚ pro rodiče >
Na další školní rok 23/24 prozatím:
> Nemám bohužel volnou kapacitu, avšak! —
Prosím, vždy mě kontaktujte individuálně, třeba najdu skulinu času nárazově i pro Vás, děkuji. Šárka O.
---------
• Jakým způsobem jinak spolupracuji s
rodinami? (Info z praxe)
— nove rodiny se mi ozyvaji již kolem brezna/dubna. Pote domlouvame osobni shledani a pokud se casove sladime, co se tyce preferenci na pravidelne urcite dny a hodiny v tydnu a mame vzajemne sympatie, posilam nove rodine navrh pracovni smlouvy. Pokud vse sedi, pripadne nektere pozadavky a predstavy doladujeme a shodneme se tedy na obou stranach, smlouvu uzavirame a od zari spolupracujeme.

Často spolupracuji souběžně a dlouhodobě se 2-3 rodinami na řádnou smlouvu.
Tzn., že u každé hlídám 1-3 dny v týdnu v pravidelných dnech a časech od-do. Nejčastěji na 5 až 6 hodin/den. (např. tedy 18h. u jedné rodiny, 15h. u druhé rodiny.)
Nicméně to nevylučuje flexibilitu vůči časovým požadavkům rodin na hlídání při důležitých událostech, akcích, svatbách atd.

V případě jakékoli změny vždy aktualizuji svůj kalendář zde.
Děkuji za pochopení. ;) Šárka O.
...
Milí rodiče,
v současnosti spolupracuji se třemi stálými rodinami a jsem k dispozici na další hlídání spíše nárazově, na různé večery, oslavy narozenin apod.
PS.: Pokud jste z Prahy 5, budu k Vám mít dobrý dojezd. :)
Zdravím,
Š. O.

EN:
NEWS for parents >

For the next school year 22/23 for now:
>Unfortunately, there is no capacity available, but !
Please always contact me individually, maybe I can find a slot of time for you, thank you. Šárka O.
---------
- How else do I work with
families?

I often work simultaneously and long-term with 2-3 families on a regular contract.
That is, I babysit for each 2-3 days a week on regular days and times from-to. Most often for 5 to 6 hours/day (e.g. 18 hours for one family, 15 hours for the other family).
However, this does not preclude flexibility to the time demands of families for babysitting during important events, events, etc.

I always update my calendar here in case of any changes.
Thank you for your understanding. ;)
...
Dear parents,
I am currently working with three permanent families and am available for additional babysitting on a more sporadic basis, for various evenings, birthday parties, etc.
P.S.: If you are from Prague 5, I will have a good commute to you. :)
Hello,
Š. O.


Nemá aktuální kalendář

Zkušenosti s hlídáním

nemluvňata

8 let

batolata

15 let

předškoláci

15 let

dětský školní věk

8 let

náctiletí

6 let

Zkušenost se speciálními požadavky

Poruchy autistického spektra, Hyperaktivita, Dětské nemoci, Alergie na potraviny a Problémy s viděním

Zkušenost s dětmi s Asperger syndromem.

Dovednosti

Kreslení, malování, Tanec/pohybová aktivita a Sport

- procházky s mojí fenkou, border kolií Elzou a házení míčků, děti tato aktivita velice baví :-) - výlety do přírody s hrami + aktivitami v přírodě EN: - walks with my female border collie Elsa and throwing balls, the kids enjoy this activity very much :-)

Doučování dětí

Český jazyk

Individuální
celková příprava

Jazyky

Čeština, Angličtina a Španělština

English B1/ Español A1

Kurzy

- Lektor primární prevence Elio, z.s. - 2020 (práce s třídním kolektivem a příprava adaptačních pro první ročníky SOU a SŠ kurzů) - Výcvik profesionálního koučování dle ICF, Results & emotions s.r.o. (2020) EN: - Primary prevention lecturer Elio, z.s. - 2020 (work with the class collective and preparation of adaptation courses for the first years of secondary schools) - Professional coaching training according to ICF, Results & emotions s.r.o. (2020)

Fotografie

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Praha, Hlavní město PrahaKde také bývám: Praha 5V současnosti bydlím na Praze 5. Hlídám však a pohybuji se v rámci celé Prahy - pokud vše stihnu časove skloubit- , za příplatek dojíždím i do Středočeského kraje.