image

300 Kč/hod

 • Kontaktovalo ji už 195 rodičů
 • Aktivní před 2 dny
 • Odpovídá do: 4 hodiny
 •  ČAO, Ekonomické lyceum, Resslova 8, P-2
 •  Univerzita Karlova, FF, obor Pedagogika a Sociální pedagogika
 • Kurz první pomoci
 •  preferuje hlídání: 20 - 40 hodin týdně
 •  Hlídám v domě rodiny
 •  Je ochotna hlídat 5 dětí
 •   Oslavy
 •   Dovolená
 •   Přes noc
 •   Skupinky dětí
 • Absolvovala online kurz první pomoci pro děti od OS Českého červeného kříže Praha 1
 • Ověřen telefon a e-mail přes mojeID
 • Ověřena adresa přes mojeID
 • Ověřena identita přes mojeID
Jazyky

Šárka O.

 • (15)
 • 31 let
 • 12 let zkušeností s hlídáním

Prošla osobním pohovorem

více o Ověřovacích centrech a procesu ověření

Čistý trestní rejstřík, zkontrolován O.P.

Ověřeno vzdělání a certifikáty

maturitní vysvědčení, první pomoc a neodkladná resuscitace, školení lektorských dovedností

Více...

Hodnocení

Hanna M.27/08/2020Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka nám hlídá dvě dcerky a jsme s ní velice spokojení. Děti ji berou, je vidět, že to s nimi Šárka umí. Po hlídání mají vždy dobrou náladu. Oceňuji její flexibilitu a vstřícnost, co se našich časových potřeb týče.


Elena S.13/01/2019Hlídání dětí - rodič na portále

Velká spokojenost! Hlídání od někoho jiného než babičky jsme zkoušeli poprvé, a paráda!Slecna všechno zvládla, dvě deti, můj obdiv a velký dik!


Šárka A.30/10/2018Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka je skvělá, hlídá nám jednorázově, je schopná navázat bezprostřední přirozený kontakt s dítětem. Je schopná se přizpůsobit aktuálním časovým potřebám rodiny. Přijde vždy včas a nebo s předstihem. Za mě velký respekt a díky.


Šárka Š.14/08/2018Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka nám hlídá v současné době 11měsíčního syna a jsme s ní velmi spokojení. Je to sympatická profesionálka, která od prvního seznámení se synem jedná klidně, s respektem, dokáže ho vhodně zabavit a kompletně se o něj postarat. Spolupráci s Šárkou proto mohu jen doporučit!


Ivana Š.18/06/2018Hlídání dětí - rodič mimo portál

Šárka hlídá naši dcerku už od jejích 4 měsíců. Ze začátku jsme zkoušeli, jak si sednou a postupně přidávali dny hlídání. Po celou dobu jsme s Šárkou moc spokojení. K malé se chová klidně, hraje si s ní a učí jí nové věci, což je přístup, který se mi moc líbí. Společně si čtou, chodí na hřiště, Šárka v pohodě nakrmí, přebalí, prostě se postará se vším všudy. Určitě bych ji na hlídání komukoli doporučila!


Zdeněk07/10/2017Hlídání dětí - rodič na portále

Se Šárkou jsme byli velmi spokojení. Hlídala dceru pravidelně tři čtvrtě roku od jejích 10 měsíců. Vždycky jsme se na ní mohli spolehnout, je odpovědná, vstřícná, milá a empatická. Dcera si jí velmi oblíbila. Šárka dceři vymýšlela zajímavý různorodý program. Šárka respektuje náš rodičovský styl i temperament a tempo dítěte. Každému bychom jí doporučili.


Jana M.05/03/2017Hlídání dětí - rodič na portále

Se Šárkou jsme byli velmi spokojení, byla empatická, spolehlivá, profesionální a trpělivá. Byla samostatná a dobře si rozumněla s našimi dětmi (jedno s poruchou autistického spektra) a zároveň zohledňovala naše požavky a představy. Rozhovně doporučujeme.


Kateřina V.04/10/2015Vedla mé děti v kroužku, (na táboře,...)

Šárka byla pedagogem v MŠ DaVinci. Dcera si ji hned oblíbila díky její empatii a pochopení. Šárka je spolehlivá a zodpovědná, klidná, má k dětem velmi citlivý přístup a ti na ni reagují velmi dobře. Netlačí na ně, nechává jim prostor a přesto dokáže nenásilnou formou dětem stanovit hranice. Umí je zabavit kreativní formou. Rodiče informuje o tom, jak se dítě v průběhu dne chovalo a co dělalo. Mohu jen doporučit!


Šárka H.18/08/2015Hlídání dětí - rodič mimo portál

Se Šárkou jsem velmi spokojena. Je spolehlivá, poradí si dobře s plačícím synem, který je na mě hodně fixovaný. Má k němu trpělivý a podle mého správný přístup. Nebojím se je nechat spolu samotné, má mou naprostou důvěru. Bez problému ho pohlídá, přebalí, nakrmí a dobře se spolu zabaví.


Hana K.09/06/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Se slečnou Šárkou jsme velmi spokojeni, naše dva kluky (dvojčata, rok a 9 měsíců staré) zvládá bez problémů. Kluci si mnohdy ani nevšimnou že odcházíme.

Rád bych vyzdvihl hlavně její spolehlivost, na čem se domluvíme to platí, bez vyjimek.


Sára L.07/07/2015Vedla mé děti v kroužku, (na táboře,...)

Šárka O. se vyznačuje empatií a trpělivostí a je si vědoma zodpovědnosti provázející náročnou práci pedagoga. Je kreativní a umí skloubit zábavu dětí a jejich vzdělávání. Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, Praha 8


Jana I.15/06/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Se slečnou Šárkou jsem byla opravdu spokojena. Hned při prvním hlídání vše proběhlo velmi klidně. Oceňuji spolehlivost slečny Šárky,to, že se zajímá, na jaký režim je dítě zvyklé (co povolit, co vyžadovat) i to, že rodiče informuje o tom, jak se dítě cítilo a chovalo. Ráda využiji jejích služeb i v budoucnu.


Gabriela N.15/06/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Se Šárkou jsem byla maximálně spokojená. Poradila si i s plačící dcerkou, kterou po chvilce zcela přirozeně zapojila do aktivit a tvoření. Oceňuji i praktické dotazy na začátku. Určitě mohu jen doporučit, dcerka už se těší na příští hlídání.


Olinka T.11/01/2015Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka je velmi spolehlivá, zodpovědná, milá, klidná a časově flexibilní. Je dosatetečně samostatná a zároveň schopná dbát na to, co je pro rodiče důležité. Na děti "netlačí", nechává jim prostor a hezky se jim věnuje. S roční Julinkou si brzo porozuměla a hlídání probíhalo naprosto bezproblémově. Rozhodně doporučuji, obvzláště malí výtvraníčci budou z Šárky nadšení,- vydží si s nimi hodiny kreslit :)!


Jitka S.31/12/2014Hlídání dětí - rodič na portále

Šárka nám hlídala několikrát po sobě jednoletého syna a byli jsme s ní moc spokojeni. Je příjemná a skutečně spolehlivá i svědomitá. Syn se s ní nadšeně vítal, vše proběhlo v klidu a po našem příchodu vždy vypadal spokojeně. Šárku můžu všem rodičům jen a jen doporučit.


O mně

/PROFESIONÁLNÍ CHŮVA/

Dobrý den, milí rodiče,
práce s dětmi je pro mě velkou radostí a v mnohém jsem se učila a inspirovala také v zaměstnání MŠ a jesličkách. Pedagogiku jsem vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze. Stále se v oblasti výchovy vzdělávám, jelikož je to nejen má práce, ale i záliba. (Znalosti z Pedagogiky jsem si rozšiřovala ještě v navazujícím magisterském studiu, které v současnosti mám napůl dokončeno; na FF, Univerzitě Karlově - obor: Sociální pedagogika -> státní zkoušky mám úspěšně hotovy; obhajoba diplomové práce mě ještě čeká).
VŠ vzdělání, certifikace a další typy ověření + celkové zdravotní způsobilosti, mohu kdykoli na osobní vyžádání doložit.

Při výchově dětí je pro mne alfou a omegou především partnerský a podporující přístup s respektem k dětské individualitě. Respektovat každé dítě v jeho specifické přirozenosti je mi vlastní. (Nejedná se však o "volnou výchovu bez hranic"). Měla jsem možnost tento svůj přístup i profesionálně rozvíjet v projektu soukromé školy a školky, kde jsem byla v minulosti zaměstnána.

Zajímavost pro rodiče: mnoho z toho, co vyznávám, se ztotožňuje s poznatky např. z knihy od Naomi Aldort - "Vychováváme děti a rosteme s nimi" a Isabelle Filliozat - "Do nitra dětských emocí". Z českých autorů pro mne je rozhodně velmi inspirující Dr. Matějček se svými mnoha odbornými a celoživotně-zkušenostními publikacemi a v neposlední řadě - manželé Kopřivovi se svou knihou "Respektovat a být respektován"a mnoho dalších. K dětem do 1 roku se mi líbí přístup dle Evy Kiedroňové (viz. její knihy "Něžná náruč rodičů" ad.)

S dětmi se velmi ráda věnuji nejrůznějším tvořivým aktivitám (malování, lepení, stříhání atd.). Mohu s nimi i tancovat a procvičovat zábavnou formou základy angličtiny - např. zpívání dle CD. Jsem otevřena všemu co dítě baví a rozvíjí ho.

Má praxe doposud zahrnuje:
*dlouhodobě soukromé hlídání u rodin;
*3-letou práci na HPP v soukromé školce
*půlroční zástup za učitelku na MD ve státní školce
*vychovatelka v multikulturních jeslích
*vychovatelka v Domech dětí a mládeže v centru pro předškolní děti
*vychovatelka na Školách v přírodě
*Au-pair v Anglii (dvouměsíční pobyt)
*dále vysokoškolské praxe ve speciálních školách pro děti s různým typem postižení/ kombinovaného postižení.

S dětmi mám nejvíce zkušenosti ve věkovém rozsahu od novorozeňat, přes batolata, až po předškolní věk a mladší školní věk.

***
CENÍK mého hlídání:
- odvíjí se od počtu let praxe, zkušeností, VŠ studia v oboru Pedagogiky, absolvovaných kurzů a výcviků.
Moje práce se řadí mezi profesionální chůvy se ŽL, nikoli "paní na hlídání", proto jsou moje sazby přirozeně vyšší.

- Cena za hlídání jednoho dítěte: Od 300kč/hod. (dle počtu dětí, hodin, četnosti hlídání a délky dojezdu):

*1 – 3 hodiny: standardně hlídám více hodin a spíše pravidelně, ale je možnost domluvit se vyjímečně na částce za takto krátké, nárazové hlídání - cena se poté odvíjí i dle délky dojezdu k vaší rodině;

- 1 dítko: 300 kč/hod.
- Každé další dítko: plus 50 - 100 kč/ hod.
- Víkendy, svátky, večerní hlídaní od 19h.: + 100kč/hod.;
- Dojezd za rodinou 1h. a více nebo méně jak 3 hod hlídání, případně další příměstské linky - účtuji čas dojezdu tam i zpět za 200 kč.

- STORNO poplatek v případě zrušení hlídání méně jak 36 hod. před domluveným hlídáním: v plné výši. Děkuji za pochopení!

Těším se na vás a vaše děti! :-)

Se srdečným pozdravem, Šárka O.

Kdy má čas

Moje aktuální situace chůvy na plný úvazek:

Často spolupracuji dlouhodobě se 2 rodinami. U každé hlídám 2-3 dny v týdnu v pravidelných dnech a časech od-do. Nejčastěji na 5 až 7 hodin/den. (např. tedy 18h. u jedné rodiny, 15h. u druhé rodiny.)
Nicméně to nevylučuje flexibilitu vůči časovým požadavkům rodin na hlídání při důležitých událostech, akcích atd.

Dále: Pro jednu novou rodinu na pravidelné hlídání 2-3 dny v týdnu budu volná zřejmě od ledna 2021. Pro další rodinu zřejmě od letních prázdnin až září 2021. Avšak závisí to na potřebách současných rodin, se kterými spolupracuji.

V případě jakékoli změny vždy aktualizuji svůj kalendář zde. Děkuji za pochopení. ;) Š. O.
...
Milí rodiče,
v současnosti spolupracuji se dvěmi stálými rodinami a jsem k dispozici na další hlídání spíše nárazově, na různé večery, oslavy narozenin apod.
PS.: Pokud jste z Prahy 6, budu k Vám mít dobrý dojezd. :)
Děkuji za pochopení!
Š. O.Kalendář naposledy aktualizován před 2 dny
Načítám kalendář...
Načítám kalendář...

Zkušenosti s hlídáním

nemluvňata

5 let

batolata

11 let

předškoláci

11 let

dětský školní věk

8 let

náctiletí

1 rok

Zkušenost se speciálními požadavky

Poruchy autistického spektra, Hyperaktivita, Dětské nemoci, Alergie na potraviny a Problémy s viděním

Dovednosti

Kreslení, malování, Tanec/pohybová aktivita a Sport

- procházky s mojí fenkou, border kolií Elzou a házení míčků, děti tato aktivita velice baví :-) - výlety do přírody s hrami + aktivitami v přírodě

Jazyky

Čeština

Angličtina (úroveň B1 - B2)

Kurzy

- školení lektrorských dovedností od Jules a Jim, o.s. - Lektor primární prevence Elio, z.s. (práce s třídním kolektivem) - Výcvik profesionálního koučování dle ICF, Results & emotions s.r.o.

Fotografie

Doporučte hlídačku

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Praha, Hlavní město PrahaKde také bývám: Praha 6V současnosti bydlím na Praze 6. Hlídám však a pohybuji se v rámci celé Prahy, vyjímečně i Středočeském kraji.