Zuzana
 Pet Sit Photos
18 reviews
 • 29 years
 • Praha
 • 163 users have already contacted her
 • She sends photos from pet sitting.
 • Activity about 3 hours ago
 • Response time: 4 hours
 •  Gymnázium
 •  Overnight stay at my home
 •  Overnight stay at dogs (cats...) home
 •  Visit & play
 •  Dog walking
 •  Over the day at my home
 •  Small (up to 5kg)
 •  Medium (up to 25kg)
 •  Adult
 •  Senior
 •  I have no cat
 •  I have no dog
 •  I have no children 0-5
 •  I have no children 6-12
Languages

Zuzana M.

190 Kč/hour

600Kč/day

 • (18)
 • 29 years

She has passed video verification

more about video verification

ID card checked

check against duplicate registrations · validation date verification

Verified e-mail and phone number

you will get access to the full detail of the verification

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris.

Reviews

Tereza V.22/01/2024Pet care

Zuzana hlídala celý večer našeho tříletého pejska Baka. Všechno proběhlo v pořádku. Zuzana byla ochotná a milá, hodně komunikativní (jak před tak při hlídání) a zvládla to s našim Bakem, i když má trochu separační úzkost a není vždy úplně nejposlušnější. Doporučuji! :)


Klaudia K.11/12/2023Pet care

Buldočí fenka Kida byla velmi spokojená u Zuzky na hlídání. Vše bylo maximálně v pořádku, velmi se jí líbilo a příště určitě rády Zuzku požádáme o hlídání. 😊👍🏻


Adam C.11/10/2023Pet care

Zuzaně jsme svěřili našeho Jack-Russela na celý víkend a hlídání proběhlo na jedničku. Od komunikace detailů hlídání až přes pravidelný fotoreport, jak je psík spokojený :) Až budeme opět potřebovat, určitě se na Zuzku obrátíme znova.


Nikola T.15/09/2023Pet care

Zuzka hlidala meho vipeta jiz dvakrat. Svym skvelym pristupem si ho hned ziskala, chodi ni rad :) Zuzka je spolehliva a svedomita, mohu ji vrele doporucit.


Miroslava K.13/09/2023Pet care

Děkujeme Zuzce za hlídaní Loly. Hlídání trvalo čtyři dny a během té doby se o Lolu starala s maximální péčí a pozorností. Velmi jsme ocenili otevřenou komunikaci. Průběžně nás informovala o tom, jak se Lola má, a zasílala fotky, což nám dodalo jistotu, že je v bezpečí a v dobrých rukou.


Huyen V.04/09/2023Pet care

Zuzka hlidala naseho rocniho pejska Bilba a vse bylo naprosto v poradku. Byla ochotna se s Bilbem seznamit jeste pred hlidanim a v prubehu hlidani nam pravidelne davala vedet a posilala fotky :) Zuzka je velmi klidna, zodpovedna a kdyz k ni Bilbo sel, ani se za nama neohledl :)


Alari B.01/09/2023Pet care

Slečna Zuzana hlídala naší 16 letou fenečku, komunikace byla rychlá a efektivní, vyšla nám ve všem vstříc a hned od začátku byla velmi sympatická. Jessie, naše fenečka, si na slečnu velmi rychle zvykla a při vyzvednutí bylo vidět, že o ní bylo skvěle postaráno. Rozhodně doporučujeme! ⭐️


Josef Z.15/08/2023Pet care

Zuzka hlídala našeho psa přes víkend a byli jsme moc spokojeni. Na poptávku reagovala téměř okamžitě, následná dohoda proběhla také velmi rychle. Určitě doporučujeme!


HYE Y.03/08/2023Pet care

Zuzana took care of my dog for 6 days. I could enjoy my vacation without worries. She sent a message about my dog's condition and photos everyday. Highly recommended!


Adam S.13/08/2022Pet care

Zuzana was super professional and I had great, constant contact with her. I asked her to take care of Sarka - my small york/dachshund mix - for a day and I couldn't be happier. I am pretty convinced that Sarka couldn't be happier as well :) All my dogs needs were satisfied, doggy came back home happy and tired, immediately went to sleep.

I will definitely use Zuzana's services in the future.


Louisa w.06/11/2021Pet care

Zuzana looks after our 9 month old Italian greyhound puppy two days a week whilst I work.
Our puppy is very shy and we are finding it difficult to socialise her. Zuzana has a patient, calm and sweet temperament and after just 2 days our puppy quickly became happy in her company. She now leads the way to her place in the mornings, her tail wagging all the way! Thanks Zuzana for taking such good care of our little pup!


Tomáš H.28/09/2021Pet care

Zuzka nam vysla vstric v situaci, kdy jsme prisli o hlidani naseho Westika tesne pred vikendem. Rychla domluva, bezproblemove hlidani :-)


Karol G.26/09/2021Pet care

Zuzka stražila našho psíka celý deň. Boli sme veľmi spokojní. Vrelo odporúčame:)


Emily07/09/2021Pet care

My pup was in good spirits after Zuzana’s care :)


Jakub M.03/08/2021Pet care

Zuzka se starala týden o našeho pejska. vyšla nám vstříc týž den, kdy jsme odjížděli na dovolenou. Byli jsme velmi spokojeni my i pes Ruby. Velmi doporučujeme.


Tereza L.08/07/2021Pet care

Zuzku doporučuji. Je spolehlivá a šikovná. Amy byla spokojená a já taky! Pokud budu potřebovat opět hlídání ozvu se. :-) 5*


Dirk W.06/07/2021Pet care

Zuzuka is a very nice person who also speaks good English. She took care of my dog already two times, and I can highly recommend her.


Vladimir03/07/2021Pet care

Zuzka took care of my dog for 2 days. Everything went well
Very available to arrange the convenient meeting time.
I recommend


About me

I will gladly take care of your dog at my place in Prague 3, near the park Riegrovy Sady. Are you planning a vacation? Send me a message, I have plenty of experience looking after dogs as well as other animals :) I love them and since I work from home I have a lot of time for pet sitting.

What I would like to know about the of the dog/pet

I will be happy to look after dogs (all types except for puppies, fighting and large breeds), cats and other animals.

Availability

Čtvrtek, pátek, sobota, neděleCalendar last updated before 11 days

Languages

Čeština and English

Angličtina, plynule

Where care:

Primary city: Praha » Praha 3