Často kladené otázky

Otázky které dostáváme ohledně Hlídačky.cz. Pokud odpověď na svůj dotaz nenajdete nebojte se nás kontaktovat.

Potřebují hlídání dětí nebo úklid a mám dotazNa jakou e-mailovou adresu mi chodí upozornění na nové zprávy?

Pokud jste se registrovali přes Facebook, budou vám chodit e-maily na adresu uvedenou ve vašem účtu na Facebooku. Pokud jste se registrovali bez Facebooku, budou vám chodit e-maily na adresu, kterou jste vyplnili při registraci. E-mail si můžete kdykoli změnit v profilu.

Nedaří se mi přihlásit

Na Hlídačky.cz se přihlašujete třemi způsoby - emailem a heslem, přes Facebook nebo přes mojeID. Způsob přihlášení si musíte vybrat podle toho, přes co jste se registrovali. Příklad: rodič se zaregistroval pomocí Facebooku, přihlašuje se pak vždy přes Facebook. Pokud si nevzpomínáte na heslo nebo přihlašovací metodu, stačí si resetovat heslo.


Jak se přihlásit přes Facebook

Pokud jste přihlášení na Faceboku, stačí zajít na www.hlidacky.cz, kliknout na Přihlásit, zvolit Facebook a systém vás automaticky přihlásí na Hlídačky.cz. Není třeba žádné heslo na Hlídačky.cz. Pouze být přihlášený na Facebooku.


Omylem jsem se zaregistroval jako hlídačka

Napište nám a my váš účet smažeme. Není možné se registrovat se stejnou emailovou adresou jako rodič a hlídačka zároveň.


Je podání inzerátu zadarmo?

Ano, každý rodič může bez členství poslat inzerát hlídačkám ve vybrané oblasti. Obsah odpovědí od hlídaček je přístupný pouze pro rodiče s aktivním členstvím. Je tedy možné bez placení poslat inzerát a rozhodnout se až podle počtu reakcí, jestli chcete být členem.


Co znamená být členem na Hlídačky.cz

S aktivním členstvím můžete kontaktovat všechny hlídačky - zobrazovat jejich telefony (pokud to dovolily), posílat soukromé zprávy. Bez aktivního členství můžete pouze poslat jeden inzerát bez možnosti si přečíst odpovědi. Počet zobrazení telefonních čísel a počet inzerátů se liší podle zakoupeného členství.


Lze členství uhradit převodem na účet? Budu muset čekat než k vám platba přijde?

Používáme platební bránu GoPay, která podporuje platební karty, rychlé převody na účet pro některé banky, včetně klasického bankovního převodu. Nejpohodlnější je platba kartou, členství je tak vždy aktivní okamžitě po zaplacení.

Jsou Hlídačky.cz agentura?

Ne. Hlídačky.cz si neberou provize z hlídání ani úklidu, jedinou platbou nám je členství.

Musím s hlídačkou komunikovat přes vás?

Ne. Vždy komunikujete přímo s hlídačkou. Nechceme být prostředník, protože si myslíme, že to pouze zpomaluje komunikaci.

Budu moci dále komunikovat s hlídačkami když mi členství vyprší?

Pro komunikaci na portále je potřeba mít aktivní členství, pokud vám vyprší tak se kontakty a zprávy skryjí, nepůjdou vytvářet další rezervace.

Chci hlídat děti nebo uklízet v domácnosti a mám dotaz

Platí se za něco?

Ne, pro hlídačky je vše zdarma.


Profil mi ještě nebyl schválen

Podívej se na palubovku a ujisti se, že máš vše vyplněno. Obvykle trvá 3 až 4 dny než profil zkontrolujeme a schválíme.


Omylem jsem se zaregistrovala jako rodič

Napiš nám a my tvůj účet smažeme. Není možné se registrovat se stejnou emailovou adresou jako rodič a hlídačka.


Přišla mi podezřelá zpráva, co mám dělat?

Jestli tě kontaktuje někdo, kdo se ti nepozdává, například se nejedná o hlídání nebo úklid, kontaktuj nás prosím.


Musím odpovědět na každou zprávu, co mi přijde?

Ano (na první zprávu od nového rodiče ti přijde i SMS). I když ti napíše, že mu máš zavolat a není třeba odepisovat, vždy odpověz. Ostatní rodiče vidí, jak rychle odpovídáš a více rodičů tě pak kontaktuje. Když se s rodičem domluvíš přes telefon, navenek to vypadá, že jsi neodpověděla.


Přišel mi email s inzerátem od rodiče. Jak mám odpovědět?

Na email s inzerátem nemusíš reagovat. Tyto emaily jsou posílané hromadně všem hlídačkám v tvojí oblasti. Prosím neodpovídej odesláním emailu, rodiči email nedorazí. Musíš kliknout na odkaz v emailu, který vede do tvojí schránky na zprávy na Hlídačky.cz a až tam můžeš rodiči odepsat.


Jak si mám domluvit hlídání?

Místo hlídání si vždy domluv ve zprávách (ne přes telefon či email). Nikdy nevíš, na koho můžeš narazit. Pokud se ti rodič nezdá, tak ho raději odmítni. Vždy někoho informuj, kam jdeš. První setkání by mělo probíhat na veřejném místě.


Chci se registrovat jako hlídačka, ale zaregistruje mě to jako rodiče

Problémy může způsobovat lišta Ask, která v registračním formuláři překryje možnost vybrat si jestli jsi rodič nebo hlídačka. Pokud máš Google Chrome (v ostatních prohlížečích to bude podobné), klikni na ty tři proužky v pravém horním rohu, pak Nástroje a Rozšíření. Uvidíš seznam rozšíření a pokud je mezi nimi lišta Ask - vymaž ji nebo zakaž.


Nedaří se mi propojit profil s účtem na mojeID

Pokud se ti zobrazuje Nelze ověřit jednu z následujících položek: jméno, příjmení, telefon, e-mail, je to tím, že jsi nezaškrtla během propojování všechny uvedené položky. Při dalším pokusu o propojení už ale chybějící položky nejde zaškrtnout:(
Proto běž na stránky mojeID a přihlaš se tam. V kartě Nastavení je sekce Předávání údajů. Klikni na změnit a ze seznamu odstraň Hlidacky.
Vrať se na stránky Hlídačky.cz, zkus znovu odpojit a propojit profil s účtem na mojeID. Nyní by ti měly jít zaškrtnout všechny potřebné položky.Důvěra a bezpečnost » Často kladené otázky