image

150 Kč/hod

  • Kontaktovalo ji už 8 uživatelů
  • Rezervována opakovaně
  • Aktivní před 14 dny
  • Odpovídá do: 1 hodina
  •  Střední ekonomická škola
  •  Vysoká škola ekonomická - obor podniková ekonomie, Bankovní institut - obor IT administrátor
  •  Dělání společnosti, povídání, hraní her atd.
  •  Pomoc s hygienou
  •  Příprava jídla
  •  Doprovod k lékaři
Jazyky

O mně

Mé jméno je Mirka a nemám profesionální zkušenosti s péčí o seniory. Moje máme je ve svých 74 letech vitální a strčí nás svou energií všechny do kapsy. Trochu ji už sice vynechává paměť, takže si nevzpomíná na slova a věci... ale stačí trochu trpělivosti a je to ok. Aktuálně je spíš "na pořadu dne" si s někým povídat, sdílet zážitky, vzpomínky a tak nějak rekapitulovat a prostě se bavit o všem. Hledat to dobré a povzdechnout si nad tím špatným. Takže zvýšená potřeba sociální péče, kterou jí moc nemůžu poskytnout, protože bydlí hodně daleko. Ale proč ne někomu, kdo bydlí blízko. Není v mých možnostech dlouhodobá každodenní péče, ale občas můžu nakoupit, popovídat si, přinést nákup nebo něco dobrého uvařit. Výpomoc v tomto duchu si umím představit. Klidně pravidelně i nepravidelně na základě vzájemné domluvy.

Jazyky

Čeština a Slovenština

SK - rodný jazyk CZ - na úrovni rodilého mluvčího, 20 let v ČR AJ - základní konverzace NJ - porozumění a základní fráze RU - porozumění a základní fráze

Kurzy

Absolvovala jsem pouze několik základních zdravotnických kurzů a kroužků v rámci základní a střední školy. Jednou jsme to dotáhli až do krajského kola. ;-) Za důležitou vlastnost považuji, že v krizových situacích zachovávám chladnou hlavu, umím si srovnat v hlavě priority a postupy a rozdělit instrukce zúčastněným. Hroutím se až po té, co je vše zajištěno a předáno odborníkům. Naučila jsem se (ze zkušeností s vlastními dětmi) identifikovat, kdy se jedná o zlomeninu, kdy to je na šití a kdy stačí jenom stáhnout a zalepit, jak poznat angínu, zánět středního ucha a co sledovat i po drobném úrazu hlavy. Vytáhla jsem vždy z lékařů maximum informací (holt jsem analytik) a jednou jsem byla lékařem donucena aktivně asistovat při napravování zlomeniny. Také jsem zjistila, že dokážu aplikovat injekci někomu druhému a dokonce i sobě (což je paradoxně náročnější). Nejsem v žádném případě zdravotník. Ale myslím, že vím, co dělat, když se něco zvrtne.

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Lichoceves, Středočeský krajKde také bývám: Praha 6Bydlím v dojezdové vzdálenosti pro celou Prahu 6 a severo-západní oblast kraje Praha-západ (okolí letiště v Ruzyni).