image

180 Kč/hod

 • Kontaktovalo ji už 134 rodičů
 • Aktivní před asi 8 hodinami
 • Odpovídá do: 4 hodiny
 •  Certifikovaná chůva pro děti 0-7 let, zákonná kvalifikace pro péči o děti 0-3 roky
 • Kurz první pomoci
 •  preferuje hlídání: 20 - 40 hodin týdně
 •  Hlídám v domě rodiny
 •  Je ochotna hlídat 2 děti
Absolvovala kurz první pomoci, který doložila certifikátem.
 • Absolvovala online kurz první pomoci pro děti od OS Českého červeného kříže Praha 1
Jazyky

Šárka D.

 • (5)
 • 40 let
 • 20 let zkušeností s hlídáním

Prošla osobním pohovorem

více o Ověřovacích centrech a procesu ověření

Čistý trestní rejstřík, zkontrolován O.P.

Ověřeno vzdělání a certifikáty

Československá obchodní akademie (SŠ). Kurz - MAMA, první pomoc u dětí. Základní neodkladná resuscitace a první pomoc dětí a dospělých. Kurz pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti - včetně psychologického testu a praxe. Potvrzení o proškolení pečovatelky (etický kodex chůvy, práce se zdravotní kartou dítěte a evidence docházky, orientace v domácnosti klienta, péče o dítě - hygiena, stravování, oblékání, usínání, vycházky, onemocnění, návštěva pediatra. Všestranný rozvoj dítěte. Udržování pořádku. Vývojová psychologie. Bezpečnostní zásady při péči.)

Více...

Hodnocení

Denisa K.19. říjen 21:31Ověřovací centrum

Šárku a její malou dcerku jsem poznala ve skupině maminek z okolí mého bydliště. Protože se naše podobně staré dcerky skamarádily, trávily jsme spolu hodně času při aktivitách pro děti. Mohu proto potvrdit, že Šárka je spolehlivá, zodpovědná, pečlivá a trpělivá. K dětem je laskavá, ale přitom si dokáže udržet respekt. Na prvním místě je pro ni bezpečnost dětí. Jako chůvu ji mohu jednoznačně doporučit. Sama jsem jí bez obav svěřovala svou dceru Justýnku, pokud jsem potřebovala krátkodobé hlídání a vždy jsem byla stoprocentně spokojená.
Maminka Justýnky Jana K.


Denisa K.19. říjen 21:34Ověřovací centrum

Víc hvězdiček nejde, takže alespoň takto na maximum - 5 hvězdiček!!! :-)
Šárka nám hlídala synka cca před dvěma lety. Dodnes na ni vzpomínáme, máme plnou zeď obrázků a společných výtvorů... a hlavně vzpomínky na milou, klidnou, spolehlivou a důvěryhodnou chůvu, se kterou se potkat bylo pro nás štěstí a absolutní výhra :))
Doporučují všem!!!
Erika E.


Denisa K.19. říjen 21:36Ověřovací centrum

Šárka je super! Hlídala nám syna již před třemi lety, byla to naše první chůva a neměnila bych. Určitě mohu všem maminkám Šárku doporučit s tím, že jejich děti budou v nejlepších rukách.
Lenka K.


Denisa K.19. říjen 21:39Ověřovací centrum

Jen samá pozitiva, ačkoli byla naší chůvičkou již před delší dobou, tak pořád máme doma výtvory co s mou dcerou vyráběly. Tudíž vzpomínky máme dodnes.
Tereza Š.


Denisa K.19. říjen 22:00Ověřovací centrum

Paní Šárka absolvovala v rámci Kvalifikačního kurzu pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti praxi. Absolvovala náslech ve dvou kurzech pro rodiče a děti. Velmi pečlivě se na náslechy připravovala, prostudovala dostupné materiály kurzu, seznámila se s profilem lektorky. Podrobně celé lekce kurzu popsala a reflektovala.

Paní Šárka si připravila program pro děti při firemním hlídání. Pečovala o skupinu dětí 0-18 měsíců. Tyto děti byly většinou poprvé na delší dobu bez maminky, navíc v neznámém prostředí a s novými lidmi. Paní Šárce se plakající děti podařilo utěšit, později se dokonce věnovaly hraní a zpívání. Vzhledem k věku dětí nešlo o řízenou činnost, ale spíše o sledování potřeb jednotlivých dětí, poskytnutí individuální péče každému z nich. Na vzniklé problémy reagovala klidně a s rozvahou, ihned si věděla rady, což přispělo k rychlému vyřešení problému. S dětmi i matkami komunikovala profesionálně.

Formou náslechu se účastnila dopoledního programu Dětského klubu. Opět se velmi podrobně na náslech připravila, formulovala pěkně otázky, na které během náslechu hledala odpověď.
Soustředila se na zapamatování jmen a na specifické projevy jednotlivých dětí. Během volné hry s dětmi navázala neformální kontakt a dobře je motivovala pro svojí následující praxi.

Následně vedla samostatně dopolední program pro děti. Připravila si činnosti rámované tématem Vodní svět. Program se skládal z ranního klubu s rybičkou, rozcvičky a pohybových her, pohybové hry Pexeso s překážkovou dráhou, výtvarnou aktivitou, muzicírování, pohádky.
Vhodně byla zařazena volná hra. Paní Šárka si na praxi chtěla vyzkoušet samostatné vedení programu, chtěla zjistit schopnosti improvizace, řešení konfliktu. Všech 10 dětí na paní Šárku reagovala kladně, neměly problém s navázáním kontaktu. Dařilo se držet naplánovaného programu, děti dobře motivovala pro jednotlivé činnosti. Neměla problém s řešením konfliktů. Nejvíc se dětem asi líbila pohádka, kdy Šárka nazývala postavy v pohádce jmény dětí, tím je zaujala a děti pohádku pozorně sledovaly.

Součástí praxe byl i videotrénink interakcí vedený Mgr. Radmilou L. a Mgr. Regínou D. V rámci záznamu panovala pohoda, uvolněnost. Kontakt Šárka navázala prostřednictvím úsměvu, náklonu, snížila se na úroveň dětí, používala oční kontakt se skupinou i jednotlivcem. Oslovovala děti jménem. Pozornost udržovala názornými ukázkami, naváděcími otázkami, prací s hlasem. Byl zřejmý zájem o děti. Při činnostech byla trpělivá, předkládala dětem návod, jak činnost zvládnout, ujišťovala se o pochopení, děti chválila, nabízela možnosti.
Děti byly spokojené a zajímaly se o program.

Všechny lektorky a učitelky hodnotily praxi paní Šárky pozitivně, spolupráci hodnotily jako obohacující.
Celkově hodnotíme praxi paní Šárky jako velmi zdařilou.

Ředitelka klubu a vedoucí praxe Mgr. Regina D., lektorka klubu Mgr. Iveta B.
V Praze 11. 6. 2012


O mně

Milí rodiče,

Jsem kvalifikovaná chůva s odbornou způsobilostí pro péči o děti ve věku již od novorozenců a se zákonnou kvalifikací pro péči o dítě do tří let v denním režimu. Práce s dětmi je můj celoživotní koníček, s hlídáním dětí, prací táborové vedoucí atd. jsem začínala již jako mladá slečna, moje praxe s prací s dětmi je nyní delší než 20 let. Sama jsem maminkou malé školačky a tetou neteří a synovce v různém věkovém rozpětí.

Mám odbornou způsobilost pro práci s dětmi do tří let věku, absolvovala jsem psychologické testy pro práci s dětmi a řadu kurzů a seminářů z oblasti péče o děti a jejich vzdělávání včetně kurzů první pomoci u dětí. V oboru se i nadále průběžně vzdělávám. Jsem prověřena několika hlídacími agenturami i řadou soukromých rodin, ověřitelné reference jsou samozřejmostí. Mám zkušenosti nejen jako chůva v rodinách, ale také jako pečovatelka v soukromých jeslích, miniškolce a v dětských koutcích. Také jsem řadu let působila jako oddílová vedoucí na dětských letních táborech a rok jsem strávila jako chůva a hospodyně v zahraničí u rodiny se třemi dětmi.

Mám živnostenské oprávnění na poskytování služeb pro rodinu a domácnost a na péči o dítě do tří let v denním režimu, mám zákonnou kvalifikaci pro péči o děti již od novorozenců, absolvovala jsem kurz pro chůvy s akreditací MPSV.

Svoji práci potřebuji skloubit s péčí o vlastní rodinu a tak mohu být k dispozici pouze v konkrétních fixních časech a v konkrétních lokalitách tak, abych zvládala zajistit odpolední a večerní péči o vlastní dítě - mohu Vám tedy být k dispozici od pondělí do pátku mezi cca 8 -16 hodin (dle lokality a délky dojíždění). Později odpoledne, večer nebo v noci během všedních dnů k dispozici být nemohu. Po dohodě mohu být k dispozici také nepravidelně během víkendů nebo státních svátků, včetně večerů. Vzhledem k časovému omezení jsou moje služby vhodné zejména pro maminky nejmenších dětiček, které se např. vracejí na částečný úvazek do práce a potřebují pravidelně zajistit péči o své děťáko po část dne od ranních hodin, nikoliv však po celý den a jsou ochotné domluvit se na fixních časech. Vyhovovat nebudu rodinám, které požadují vysokou flexibilitu chůvy. Preferuji pevně časově dané dny i hodiny hlídání. Preferuji práci od ranních hodin, minimální doba hlídání 5 hodin denně. Ideální je pro mne úvazek 5-8 hodin denně, celkově max. 35 hodin týdně. Mohu složit i z více menších úvazků u různých rodin. Péči o Vaše děti zajišťuji u Vás doma nebo jinde dle domluvy (hřiště, procházky, hernička...). Maminkám kojenců zavezu miminko do kanceláře na kojení.
Nemohu zajistit doprovody rodin do zahraničí, péči o akutně infekčně nemocné děti (pouze doléčování a rekonvalescence), samostatné vyzvedávání a doprovody dětí (pouze pokud je to součástí většího úvazku). Nemám ŘP, nemohu děti vozit autem, ale pouze MHD.
Preferuji dlouhodobou pravidelnou spolupráci, nabízím možnost domluvit si platbu fixním měsíčním paušálem, který stanovíme individuálně dle konkrétních požadavků a rozsahu spolupráce.
Pravidelnou spolupráci s novými rodinami hledám od ledna 2020, po dohodě případně možnost začít i dříve.
Lokality: Praha 8-Troja, Bohnice, Čimice, Dolní Chabry, Ďáblice, Kobylisy, Ládví, Libeň, Florenc, Karlín, Praha 7 -Troja, Letná, Holešovice, Praha 9-Střížkov, Prosek, Vysočanská, Harfa, Praha 4 - Vyšehrad, Pankrác, Budějovická nebo centrum Prahy.

Kdy má čas

Od ledna 2020 hledám pravidelný úvazek v rozsahu 25-35 hodin týdně ve všední dny mezi cca 8-16. Mohu složit i z více pravidelných hlídání u různých rodin. Kontaktujte mne proto prosím i pokud hledáte chůvu na menší, ale pravidelný a dlouhodobý úvazek. V tuto chvíli mám pozastavené živnostenské oprávnění, ale není problém jej obnovit ihned po dohodě s vhodnou rodinou/rodinami.


Nemá aktuální kalendář

Zkušenosti s hlídáním

nemluvňata

12 let

batolata

12 let

předškoláci

12 let

dětský školní věk

10 let

náctiletí

2 roky

Zkušenost se speciálními požadavky

Astma, Hyperaktivita, Dětské nemoci, Alergie na potraviny a Problémy se spánkem

Odplenkování Oddudlíkování Období vzdoru

Dovednosti

Kreslení, malování a Tanec/pohybová aktivita

Zaměřuji se na práci s dětmi do tří let věku a na jejich aktivní rozvoj. Obvykle pracuji pro rodiny, ve kterých se maminky již od kojence nebo batolátka vracejí na částečný úvazek do práce a potřebují pravidelně po část dne zajistit péči o svoje děťátko. Pracuji tedy hlavně s dětmi do dvou let, občas v rámci péče o kojence nebo batole pečuji po část dne i o staršího sourozence - předškoláka/mladšího školáka. Nabízím vysokou úroveň péče a individuální přístup ke každému dítěti a rodině. K dětem přistupuji respektujícím způsobem, respektuji jejich individualitu i výchovný styl rodiny. Striktně dodržuji pravidla nastavená rodiči, plně se přizpůsobím jejich požadavkům. Vůči rodině pro kterou pracuji jsem 100% diskrétní. Při veškerých činnostech s dětmi je pro mne na prvním místě bezpečnost a zdraví dítěte. Činnosti přizpůsobuji věku dítěte, jeho zájmům a přáním rodičů. Čas s dětmi trávím aktivně - mimo dodržování běžného denního režimu doma cvičíme, tancujeme, zpíváme, učíme se říkanky, čteme knížky, tvoříme a malujeme. Chodíme do přírody i na hřiště, jezdíme na výlety, navštěvujeme herničky, dětské kluby, solnou jeskyni, kurzy cvičení atd. vše dle požadavků a přání rodiny. Samozřejmostí je průběžný úklid a udržování pořádku v místě, kde probíhá hlídání a to především s ohledem na bezpečnost prostředí. V případě zájmu rodiny ale dokáži zajistit i běžný chod domácnosti - převezmu poštu, objednám opraváře, vynesu a vytřídím odpadky, během vycházky s dítětem vyřídím menší nákupy nebo pochůzky a v době spánku dětí uklidím, uvařím atd. popřípadě mohu úklid domácnosti navázat na hlídání pokud dítě během dne nespí a provedu jej, až si rodiče děťátkou převezmou nebo v jiný den. Za kombinaci péče o děti i domácnost současně si účtuji příplatek, ale běžný úklid pouze po dětech, udržování pořádku v místě hlídání a jednoduché vaření pro děti včetně přípravy čerstvých příkrmů pro miminka je vždy již v ceně hlídání bez příplatku. Odkaz na svoje webové stránky a ceník zašlu na vyžádání. Hodinová sazba uvedená na profilu je orientační, umožňuji individuální domluvu.

Jazyky

Čeština a Angličtina

angličtina - základní basic English

Kurzy

-Akreditovaný kurz pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti - zákonná kvalifikace pro péči o děti 0-3 roky -Kurz první pomoci u dětí zážitkem - Zdrsem Praha -Kurz první pomoci u dětí - Záchranná služba středočeského kraje -Kurz pro chůvy agentura Bibo -Kurz manipulace s novorozencem a kojencem-pí.Kiedroňová, dle metodiky Něžná náruč rodičů -Respektovat a být respektován - kurz - Montessori pedagogika - seminář -Vývoj dětské kresby- seminář -Lhaní u dětí - seminář - Nadání brána k úspěchu - kurz pro pedagogy volného času zaměřený na práci s nadanými dětmi

Fotografie

Doporučte hlídačku

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Praha 8