image

150 Kč/hod

 • Kontaktovali ji už 106 rodičů
 • Aktivní před asi 2 hodinami
 • Odpovídá do: 4 hodiny
 •  Certifikovaná chůva pro děti 0-7 let, zákonná kvalifikace pro péči o děti 0-3 roky
 • Kurz první pomoci
 •  preferuje hlídání: 20 - 40 hodin týdně
 •  Mám vlastní prostory
 •  Hlídám v domě rodiny
 •  Je ochotna hlídat 3 děti
 •   Oslavy
 •   Skupinky dětí
Absolvovala kurz první pomoci, který doložila certifikátem.
 • Cck praha1 logo Absolvovala online kurz první pomoci pro děti od OS Českého červeného kříže Praha 1
Jazyky Lang cz Lang en

Šárka D.

 • (5)
 • 38 let
 • 20 let zkušeností s hlídáním
Small bf1b429c9e173fbb51290117599d1f81277ff3e2 Personally verified

CheckProšla osobním pohovorem

více o Ověřovacích centrech a procesu ověření

CheckČistý trestní rejstřík, archivován O.P.

CheckOvěřeno vzdělání a certifikáty

Československá obchodní akademie (SŠ). Kurz - MAMA, první pomoc u dětí. Základní neodkladná resuscitace a první pomoc dětí a dospělých. Kurz pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti - včetně psychologického testu a praxe. Potvrzení o proškolení pečovatelky (etický kodex chůvy, práce se zdravotní kartou dítěte a evidence docházky, orientace v domácnosti klienta, péče o dítě - hygiena, stravování, oblékání, usínání, vycházky, onemocnění, návštěva pediatra. Všestranný rozvoj dítěte. Udržování pořádku. Vývojová psychologie. Bezpečnostní zásady při péči.)

Více...

Hodnocení

Denisa K.19. říjen 21:31Ověřovací centrum

Šárku a její malou dcerku jsem poznala ve skupině maminek z okolí mého bydliště. Protože se naše podobně staré dcerky skamarádily, trávily jsme spolu hodně času při aktivitách pro děti. Mohu proto potvrdit, že Šárka je spolehlivá, zodpovědná, pečlivá a trpělivá. K dětem je laskavá, ale přitom si dokáže udržet respekt. Na prvním místě je pro ni bezpečnost dětí. Jako chůvu ji mohu jednoznačně doporučit. Sama jsem jí bez obav svěřovala svou dceru Justýnku, pokud jsem potřebovala krátkodobé hlídání a vždy jsem byla stoprocentně spokojená.
Maminka Justýnky Jana K.


Denisa K.19. říjen 21:34Ověřovací centrum

Víc hvězdiček nejde, takže alespoň takto na maximum - 5 hvězdiček!!! :-)
Šárka nám hlídala synka cca před dvěma lety. Dodnes na ni vzpomínáme, máme plnou zeď obrázků a společných výtvorů... a hlavně vzpomínky na milou, klidnou, spolehlivou a důvěryhodnou chůvu, se kterou se potkat bylo pro nás štěstí a absolutní výhra :))
Doporučují všem!!!
Erika E.


Denisa K.19. říjen 21:36Ověřovací centrum

Šárka je super! Hlídala nám syna již před třemi lety, byla to naše první chůva a neměnila bych. Určitě mohu všem maminkám Šárku doporučit s tím, že jejich děti budou v nejlepších rukách.
Lenka K.


Denisa K.19. říjen 21:39Ověřovací centrum

Jen samá pozitiva, ačkoli byla naší chůvičkou již před delší dobou, tak pořád máme doma výtvory co s mou dcerou vyráběly. Tudíž vzpomínky máme dodnes.
Tereza Š.


Denisa K.19. říjen 22:00Ověřovací centrum

Paní Šárka absolvovala v rámci Kvalifikačního kurzu pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti praxi. Absolvovala náslech ve dvou kurzech pro rodiče a děti. Velmi pečlivě se na náslechy připravovala, prostudovala dostupné materiály kurzu, seznámila se s profilem lektorky. Podrobně celé lekce kurzu popsala a reflektovala.

Paní Šárka si připravila program pro děti při firemním hlídání. Pečovala o skupinu dětí 0-18 měsíců. Tyto děti byly většinou poprvé na delší dobu bez maminky, navíc v neznámém prostředí a s novými lidmi. Paní Šárce se plakající děti podařilo utěšit, později se dokonce věnovaly hraní a zpívání. Vzhledem k věku dětí nešlo o řízenou činnost, ale spíše o sledování potřeb jednotlivých dětí, poskytnutí individuální péče každému z nich. Na vzniklé problémy reagovala klidně a s rozvahou, ihned si věděla rady, což přispělo k rychlému vyřešení problému. S dětmi i matkami komunikovala profesionálně.

Formou náslechu se účastnila dopoledního programu Dětského klubu. Opět se velmi podrobně na náslech připravila, formulovala pěkně otázky, na které během náslechu hledala odpověď.
Soustředila se na zapamatování jmen a na specifické projevy jednotlivých dětí. Během volné hry s dětmi navázala neformální kontakt a dobře je motivovala pro svojí následující praxi.

Následně vedla samostatně dopolední program pro děti. Připravila si činnosti rámované tématem Vodní svět. Program se skládal z ranního klubu s rybičkou, rozcvičky a pohybových her, pohybové hry Pexeso s překážkovou dráhou, výtvarnou aktivitou, muzicírování, pohádky.
Vhodně byla zařazena volná hra. Paní Šárka si na praxi chtěla vyzkoušet samostatné vedení programu, chtěla zjistit schopnosti improvizace, řešení konfliktu. Všech 10 dětí na paní Šárku reagovala kladně, neměly problém s navázáním kontaktu. Dařilo se držet naplánovaného programu, děti dobře motivovala pro jednotlivé činnosti. Neměla problém s řešením konfliktů. Nejvíc se dětem asi líbila pohádka, kdy Šárka nazývala postavy v pohádce jmény dětí, tím je zaujala a děti pohádku pozorně sledovaly.

Součástí praxe byl i videotrénink interakcí vedený Mgr. Radmilou L. a Mgr. Regínou D. V rámci záznamu panovala pohoda, uvolněnost. Kontakt Šárka navázala prostřednictvím úsměvu, náklonu, snížila se na úroveň dětí, používala oční kontakt se skupinou i jednotlivcem. Oslovovala děti jménem. Pozornost udržovala názornými ukázkami, naváděcími otázkami, prací s hlasem. Byl zřejmý zájem o děti. Při činnostech byla trpělivá, předkládala dětem návod, jak činnost zvládnout, ujišťovala se o pochopení, děti chválila, nabízela možnosti.
Děti byly spokojené a zajímaly se o program.

Všechny lektorky a učitelky hodnotily praxi paní Šárky pozitivně, spolupráci hodnotily jako obohacující.
Celkově hodnotíme praxi paní Šárky jako velmi zdařilou.

Ředitelka klubu a vedoucí praxe Mgr. Regina D., lektorka klubu Mgr. Iveta B.
V Praze 11. 6. 2012


O mně

Milí rodiče,

Jsem kvalifikovaná chůva s odbornou způsobilostí pro péči o děti ve věku již od novorozenců a s dlouholetou praxí. Jako profesionální chůva pracuji sedm let, ale práci s dětmi se ve svém volném čase věnuji již od střední školy. Celkově tak mám již přes 20 let praxe v práci s dětmi. Sama jsem maminkou malé školačky.

Mám odbornou způsobilost pro práci s dětmi do tří let věku, ale zkušenosti mám samozřejmě i s dětmi staršími. Absolvovala jsem psychologické testy pro práci s dětmi a řadu kurzů a seminářů z oblasti péče o děti a jejich vzdělávání včetně kurzů první pomoci u dětí. V oboru se i nadále průběžně vzdělávám. Jsem prověřena několika hlídacími agenturami i řadou soukromých rodin. Ráda předám kontakty k ověření referencí. Mám zkušenosti nejen jako chůva v rodinách, ale také jako pečovatelka v rodinném centru, v soukromých jeslích a v dětských koutcích. Také jsem řadu let působila jako oddílová vedoucí na dětských letních táborech a rok jsem strávila jako aupair v zahraničí u rodiny se třemi dětmi. Jako profesionální chůva se v posledních letech zaměřuji hlavně na práci s nejmenšími dětmi ve věku 0-2roky. Mám ŽL na poskytování služeb pro rodinu a domácnost a na péči o dítě do tří let v denním režimu. Svoji práci potřebuji skloubit s péčí o vlastní rodinu a tak nabízím své služby pouze v konkrétních fixních časech a v konkrétních lokalitách tak, abych zvládala zajistit odpolední/večerní péči o vlastní dítě - v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách je tedy hlídání možné pouze u mne doma na Praze 8 za přítomnosti mé dcerky. Péči o Vaše děti ve Vaší domácnosti mohu zajistit ve všední dny mezi cca 8-15 dle lokality hlídání a délky dojíždění, víkendové hlídání po dohodě. Vzhledem k častým dotazům upozorňuji předem, že nejsem vhodná chůva pro rodiny, pro které je na prvním místě vysoká flexibilita chůvy - upřednostňuji pevně časově danou spolupráci a lokality bez dlouhého a komplikovaného dojezdu. Nezajišťuji doprovody rodin na dovolené, noční péči, péči o akutně infekčně nemocné děti (pouze doléčování a rekonvalescence) a samostatné vyzvedávání z jeslí, školek a škol, doprovody na kroužky atd.(pokud to není součástí celodenního úvazku). Nemám ŘP, nemohu děti vozit autem.

****************************************************************************************
!!!POZOR!!! V současné době mám pozastavenou živnost, práci s dětmi se věnuji jako zaměstnanec, ale výhledově bych ráda živnost znovu obnovila a tak se stále rozhlížím po nových rodinách k pravidelné dlouhodobější spolupráci. Mé aktuální časové možnosti nalezenete v kalendáři, popřípadě mne kontaktujte s dotazem.

Zkušenosti s hlídáním

Infant

nemluvňata

10 let

Toddler

batolata

10 let

Preschooler

předškoláci

10 let

Schooler

dětský školní věk

9 let

Teen

náctiletí

žádná zkušenost

Zkušenost se speciálními požadavky

Astma, Dětské nemoci, Alergie na potraviny a Problémy se spánkem

Odplenkování Oddudlíkování Období vzdoru

Dovednosti

Kreslení, malování a Tanec/pohybová aktivita

Zaměřuji se na práci s dětmi do tří let věku a na jejich aktivní rozvoj. Obvykle pracuji pro rodiny, ve kterých se maminky již od kojence nebo batolátka vracejí na částečný úvazek do práce a potřebují pravidelně po část dne zajistit péči o svoje děťátko. Nabízím vysokou úroveň péče a individuální přístup ke každému dítěti a rodině. K dětem přistupuji respektujícím způsobem, respektuji jejich individualitu i výchovný styl rodiny. Striktně dodržuji pravidla nastavená rodiči, plně se přizpůsobím jejich požadavkům. Vůči rodině pro kterou pracuji jsem 100% diskrétní. Při veškerých činnostech s dětmi je pro mne na prvním místě bezpečnost a zdraví dítěte. Činnosti přizpůsobuji věku dítěte, jeho zájmům a přáním rodičů. . Čas s dětmi trávím aktivně - mimo dodržování běžného denního režimu doma cvičíme, tancujeme, zpíváme, učíme se říkanky, čteme knížky, tvoříme a malujeme. Chodíme do přírody i na hřiště, jezdíme na výlety, navštěvujeme herničky, dětské kluby, solnou jeskyni, kurzy cvičení atd. vše dle požadavků a přání rodiny. Samozřejmostí je průběžný úklid a udržování pořádku v místě, kde probíhá hlídání a to především s ohledem na bezpečnost prostředí. V případě zájmu rodiny ale dokáži zajistit i běžný chod domácnosti - převezmu poštu, objednám opraváře, vynesu a vytřídím odpadky, během vycházky s dítětem vyřídím menší nákupy nebo pochůzky a v době spánku dětí uklidím, vyžehlím, uvařím atd. Za kombinaci péče o děti a domácnost současně si účtuji příplatek, ale běžný úklid po dětech, udržování pořádku v místě hlídání a jednoduché vaření pro děti je vždy již v ceně hlídání bez příplatku. Odkaz na svoje webové stránky a ceník zašlu na vyžádání. Ceny jsou k jednání.

Jazyky

Čeština a Angličtina

angličtina - základní basic English

Kurzy

-Akreditovaný kurz pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti - zákonná kvalifikace pro péči o děti 0-3 roky -Kurz první pomoci u dětí zážitkem - Zdrsem Praha -Kurz první pomoci u dětí - Záchranná služba středočeského kraje -Kurz pro chůvy agentura Bibo -Něžná náruč rodičů - kurz manipulace s novorozencem a kojencem-pí.Kiedroňová -Respektovat a být respektován - seminář - Montessori pedagogika - seminář -Vývoj dětské kresby- seminář -Lhaní u dětí - seminář - Nadání brána k úspěchu - kurz pro pedagogy volného času zaměřený na práci s nadanými dětmi

Fotografie

Doporučte hlídačku

Kdy má čas

Aktuálně mívám čas ve středy, jednou za čas možné i čtvrtky nebo pátky dopoledne/brzy odpoledne. Konkrétně na středy bych uvítala možnost i pravidelné spolupráce, případně zvažuji i nabídky na celotýdenní úvazek (Po-Pá 8-15), ale v takovém případě nemohu být k dispozici okamžitě, mám své pracovní závazky. Prosím pouze následující lokality: Praha 8, 7 + okolí, dále možno Praha 9 (Letňany, Prosek, Střížkov), Praha 4 (Vyšehrad, Pankrác) nebo centrum Prahy.Kalendář naposledy aktualizován před 2 dny
Loader squares Načítám kalendář...
Loader squares Načítám kalendář...

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Praha 8Kde také bývám: Praha-Troja