image

130 Kč/hod

 • Kontaktovali ji už 56 rodičů
 • Aktivní před 2 dny
 • Odpovídá do: 1 den
 •  gymnázium
 •  Mendelova univerzita v Brně
 • Kurz první pomoci
 •  preferuje hlídání: do 20 hodin týdně
 •  Mám vlastní prostory
 •  Hlídám v domě rodiny
 •  Vlastním auto
 •  Můžu vozit děti
 •  Je ochotna hlídat 5 dětí
 •   Oslavy
 •   Dovolená
 •   Přes noc
 •   Skupinky dětí
 • Absolvovala online kurz první pomoci pro děti od OS Českého červeného kříže Praha 1
 • Ověřen telefon a e-mail přes mojeID
 • Ověřena adresa přes mojeID
Jazyky

Monika P.

 • (12)
 • 48 let
 • 30 let zkušeností s hlídáním

Prošla osobním pohovorem

více o Ověřovacích centrech a procesu ověření

Čistý trestní rejstřík, archivován O.P.

Ověřeno vzdělání a certifikáty

Mendelova univerzita fakulta provozně ekonomická, angličtina B2, řidičský průkaz

Více...

Hodnocení

Petra B. 9. únor 13:47Hlídání dětí - rodič (mimo Hlidacky.cz)

Moniku jsem poprvé potkala v trolejbusu, když nastupovala se 3 dětmi. Jedno dítě bylo v kočárku, druhé měla v manduce na zádech a třetí šlo za ruku. Na první pohled mě to zaujalo, protože Monika byla naprosto v pohodě, vitální, plná energie a optimismu. Fascinovalo mě, jak to s dětmi uměla. Neustále si s nimi povídala a všichni vypadali spokojeně. Daly jsme se do řeči, ona mně na sebe poskytla kontakt.
Když jsem zvažovala návrat do práce, hned jsem si vzpomněla na Moniku a kontaktovala ji. Nikdy dřív by mě nenapadlo ani uvažovat o možnosti, že by moji dcerku mohla hlídat „cizí paní“, ale po náhodném setkání s Monikou jsem názor přehodnotila.
Teď jsem za to velmi ráda. Už to není paní Monika, ale teta Monika, kterou má celá naše rodina moc ráda. Verunku začala hlídat nejprve na zkoušku 1x týdně o prázdninách (to bylo Verunce 20 měsíců). Od září ji teta Monika hlídá pravidelně 2x týdně. Z počátku Verunka při loučení s maminkou plakala a já taky. Teta Monika mně vysvětlila, že je to naprosto normální a že se to brzy spraví. A měla pravdu. Teď tam Verunka chodí moc ráda, těší se na tetu i na kamarády. Společnost dalších dětí, které teta Monika hlídá, ji posouvá neuvěřitelně dopředu. Naučila se dělit o hračky a hrát si v kolektivu.
Teta Monika to s dětmi umí, moc se jim věnuje, hraje si s nimi, čte knížky, malují si, vystřihují, chodí ven, zpívají si…. Děti ji milují a respektují.
Víme, že se na tetu Moniku můžeme stoprocentně spolehnout! Verunka je u Moniky v nejlepších rukách.


Simona B.29. leden 11:32Hlídání dětí - rodič přes Hlidacky.cz

Paní Moniku mohu jen doporučit:) Našeho syna začala hlídat v jeho 8.měsících. Původně jsem chtěla, aby syn byl hlídán samostatně, ale teta Moni již dlouhodobě hlídá Adámka. Tak jsme s manželem souhlasili a můžu jen říct, že jsme neudělali chybu. Náš Hugo je s Adámkem a i s Verunkou, která partu doplnila, velký kamarád a hlídání s ostatními dětmi beru jako velký benefit!
Momentálně nám teta Moni hlídá Huga 2x týdně dopoledne jednou týdně večer a k tomuto hlídání dohlíží i na naše dvě starší dcery (9 a 12let).
Zkrátka teta Moni je velmi spolehlivá, ochotná, flexibilní a mám k ní plnou důvěru, protože její vztah k dětem je naprosto skvělý!
Simona B.


Lenka D. 8. leden 16:11Ověřovací centrum

S paní Monikou P. jsem se poprvé potkala v MHD. Přiskočila mi sama od sebe na pomoc, když jsem se snažila z posledních sil vystoupit z trolejbusu a přitom tam nenechat kočárek s miminkem, staršího 3 letého Vojtíka, odrážedlo nebo nějakou tu tašku s nákupem. Monika vzala Vojtíka za ruku a přátelsky s úsměvem mu vysvětlila, že mu pomůže z trolejbusu a že na maminku počkají společně venku. Ačkoli Vojtík nikdy s nikým cizím nechce být, natož jít, ochotně si nechal pomoct. Už tohle značí o jakési pozitivní auře, kterou Monika působí na své okolí. Když jsem se dozvěděla, že Monika hlídá děti, hned jsem si na ni vzala kontakt a za krátký čas se domluvily na hlídání.
Prvně nám teta Móňa hlídala děti večer a to od 20:00 - 23:30. Hlídala zároveň 3letého Vojtu a 7 týdenní miminko. Sotva vešla do dveří, vešel s ní úsměv, dobrá nálada a pohoda. Bez vyzvání se začala věnovat Vojtíkovi a my jsme se mohli v klidu přichystat k odchodu. Dala jsem tetě Monice instrukce, rozloučila se s dětmi a vyrazili jsme s manželem ven. Vojtík si hrál s plastelínou a ani si téměř nevšiml, že odcházíme, čímž jsme se vyhli slzám a prosbám, ať neodcházíme.
Během hlídání mi teta Monika posílala zprávy o průběhu hlídání, což jsem moc ocenila, protože jsem se tak mohla uklidnit a večer si s manželem užít.
Když jsme se vrátili domů, byla jsem v šoku. Obě děti spaly ve svém pelíšku, všude krásně uklizeno (po plastelíně ani stopy), oblečení naskládané v komínku, v kuchyni umyté nádobí a teta Monika seděla na pohovce a četla si. Nevím, jak to udělala, ale smekám před ní.
Teta Monika je moc fajn, s dětmi to moc umí. Je pro ně spíš kamarádka než paní na hlídání. Má obrovskou trpělivost. Dokáže s úsměvem hodiny a hodiny odpovídat na otázky typu proč a jak - kdy mi už tečou nervy, teta Monika se usmívá a vymýšlí vtipné odpovědi:-)
Je přátelská, usměvavá, empatická, citlivá a upovídaná:-) S ní se člověk opravdu nenudí.

Tetu Moniku můžu jen doporučit, protože lepší tetu na hlídání si nemůžete přát.
Veronika V.


Lenka D. 8. leden 16:07Ověřovací centrum

S manželem jsme hledali "hlídací tetu" pro naše dvě malé děti (4 a 2 roky) a myslím si, že jsme našli k dětem nejlepšího člověka, jakého jsme mohli. Nemáme zrovna nejklidnější děti a paní Monika si s nimi naprosto v pohodě poradí, děti se k paní Monice vždy velmi těší, je plná optimismu a energie, dětem se opravdu věnuje. Děti pokaždé odchází plni dojmů. Obrovská spokojenost!!!
Kateřina H.


Helena P. 5. leden 13:11Hlídání dětí - rodič přes Hlidacky.cz

Na podzim 2017 se do naší rodiny dostala paní Monika. Hlídá nám tříletou cácorku a ročního chlapce. Pokaždé nás přivítá usměvavá. Vždycky přijde pro děti přesně v domluvený čas a stejně tak na minutu platí i domluvený čas příchodu-předání dětí, a to i když jde s více dětmi. S našimi dětmi totiž často hlídá ještě dvouletého chlapečka. Děti to rozvíjí a vždycky se na sebe těší.

Domluva s paní Monikou je vynikající, přes e-mail i přes telefon. Cením si její flexibility. Pokud to jde, vyzvedává děti u nás doma, takže je nemusím nikam vozit. Někdy děti doveze autem. Pokud se na něčem domluvíme, vždy to platí. Včetně našeho neběžného jídelníčku.

Velmi oceňuji, že se Monika dětem opravdu věnuje, ať už na procházkách venku, nebo při hrách uvnitř. Jsou dost aktivní, takže se nemusím bát, že by děti potřebovaly po příchodu více mé energie. Dcerka se od ní rychle učí různé písničky a básničky a tak je u nás veselo. Děti pokaždé přijdou rozesmáté nebo alespoň usměvavé a je vidět, že je jim dobře. Mají Moniku moc rády, především dcerka. Už si nedokážu život bez "tety Moniky" představit!


Jana K. 1. leden 12:58Hlídání dětí - rodič přes Hlidacky.cz

Když byly synovi necelé čtyři roky, začali jsme hledat chůvu, která by nám pomohla s vozením do lesní školky, a pohlídala, když bude třeba. Vysnili jsme si „naši chůvu“, a sen se stal skutečností – poznali jsme Moniku, je to už víc než rok.
Má velké srdce, miluje děti a děti milují ji. Zjedná si pořádek, a přitom je s ní zábava. Umí od srdce pomazlit i hvízdnout jako chlap, jak je to zrovna třeba ;-) Je zodpovědná, praktická a spolehlivá – co slíbí, vždycky dodrží. Je pozitivní! Přichází vždycky v dobré náladě, i když má třeba starosti. Ženská „do nepohody“, co by pro „své“ děti dýchala.
Ctí zvyklosti v rodině a neudílí nevyžádané rady. Když se jí ale zeptáte, vždycky dobře poradí – je maminka dvou dospělých dětí a zkušená chůva. Shodnete se beze slov, že u jídla se sedí atd., že děti mají mít své povinnosti přiměřené věku, že méně je někdy více... V mimořádných situacích se snaží maximálně vyjít vstříc, a případné komplikace řeší pružně a s rozmyslem. Otevřenost splácí otevřeností – domluvím se s ní jako s nejlepší kamarádkou.
Když „klienti“ souhlasí, hlídá zároveň děti z různých rodin, a obzvlášť jedináčkům tak dopřává vzácnou dětskou společnost v domácím prostředí. Zpívá, předčítá a maluje, hraje divadlo, vaří a peče, s nadšením vleze do křoví i do bunkru z dek.
Vození do lesní školky si žádá invenční přístup: má na sobě svěřené dítě svoje gumáky, nebo si během dne omylem obulo cizí? co všecko má zmáčené a je třeba to odvézt? je ten tmavěmodrý cípek, co támhle čouhá z bláta, opravdu „naše“ rukavice? atd. To všechno Monika zvládne s přehledem a s humorem! A mé návraty z jógy jsou jako ze sna: Náš chlapeček je usměvavý, navečeřený, vykoupaný, zuby vyčištěné a poslouchá, jak mu teta Monika čte pohádku; zablácené oblečení ze školky je pečlivě rozvěšené, boty se suší, nádobí od večeře je umyté a uklizené, a pokud mezitím náhodou doprala pračka, tak je i pověšené prádlo.
Jedním slovem, Monika je: superkalifradžilistikexpijalidózní :-)


Hana K. 2. prosinec 9:07Hlídání dětí - rodič přes Hlidacky.cz

Monika nám v létě byla úžasnou tetou, která nám i přes naše občas velmi náročné požadavky vždy vyšla naprosto vstříc. Získala si mou plnou důvěru, takže můj ani ne dvouletý syn poprvé zůstal přes noc bez maminky právě s Monikou a vše proběhlo bez problémů. Byla nám oporou v době, kdy bychom jinak jen těžko všechno zvládali. Moniko, ještě jednou moc děkujeme! :)


Lenka D.16. listopad 12:46Ověřovací centrum

Paní Monika P. hlídá našeho syna již 10 měsíců. Začala ho hlídat, když mu bylo 6 měsíců (tři dny v týdnu) a nyní ho hlídá pět dní v týdnu. Syn je z ní nadšený a my také. "Teta" bylo jedno z prvních slov, které se náš syn naučil. Vždy, když zazvoní zvonek, tak se nadšeně žene ke dveřím a tetu vítá radostným voláním a smíchem. Přes den si hrají, zpívají, čtou, chodí venku, učí se nové věci. Paní Monika má cit na to, co bude děti bavit. I z nejvíce nudné aktivity (například uklízení) udělá zábavu. Zároveň ale vede děti hravou formou k učení nových věcí (řeč, dovednosti, chování u stolu apod.). Na otázku, zda je můj syn se svojí hlídací paní šťastný, nelze dát jinou odpověď než nadšené "ano!!!".

To, že je náš syn s paní Monikou spokojený je pro nás velmi důležité. Přinejmenším stejně důležité ale je, že se na ni můžeme spolehnout. První věc, ve které se na ni můžeme stoprocentně spolehnout je, že bude dbát na bezpečnost dítěte. Jsem si stoprocentně jistá, že paní Monika nikdy neudělá nic, co by mohlo dítě ohrozit. Například: Jsem si jistá, že nezapomene dítě na přebalovacím pultu a nepoběží zvednout telefon; že nedá dítěti nebezpečné jídlo, které by mohlo vdechnout; že nikdy nezapomene dítě držet za ruku v situacích, kdy kolem jezdí auta; že nikdy nezapomene dát dítěti čepici, když to počasí vyžaduje. Jsem si prostě jistá, že bezpečnost dítěte je pro ni priorita, kterou má na paměti za každé – třeba i nečekané – situace.

Druhá věc, ve které se na paní Moniku můžeme spolehnout je, že bude důsledná. Hlídání dítěte, zejména pokud je hlídání dlouhodobé a pravidelné, neznamená jen dávat pozor, aby bylo najedené, veselé a aby se mu nic nestalo. Znamená to také výchovu. Roční dítě se dokáže pěkně vztekat. U paní Moniky jsme si jisti, že se nenechá dítětem ovládat a nenechá dítě, aby se naučilo si věci vykřičet. Paní Monika postupuje citlivě a vede dítě k tomu, aby se nevztekalo a aby si řeklo jiným způsobem, co by si přálo. Stejně tak jsme si jisti, že když je něco zakázané (například skákání po gauči), tak že to zůstane zakázané, i když hlídá teta. Naše dítě je pak spokojené, protože hranice jsou jasně nastavené a svět není nepředvídatelný a zmatený.

Kromě toho, že se na paní Moniku dá ve všech důležitých věcech spolehnout, vyzdvihuji i to, že se nám snaží maximálně vyjít vstříc. Vždy, když jsme potřebovali hlídání nad rámec pravidelného režimu, vyšla nám vstříc jak nejvíce to bylo možné. To, že vždy chodí včas snad ani není potřeba dodávat.

Jsme moc rádi, že paní Monika hlídá naše dítě. Lepší hlídací tetu jsme si nemohli přát. Můžeme být v klidu v práci a nemusíme přemýšlet o tom, co se děje doma. Ani mě ani manžela během dne nenapadne pochybovat o tom, že se malý má s paní Monikou dobře. Prostě víme, že má.

Zuzana R.


Anna V. 6. listopad 14:20Hlídání dětí - rodič přes Hlidacky.cz

Paní Moniku můžu vřele doporučit, zcela spolehlivé hlídání, přichází vždy včas, domluva bezproblémová, syn spokojený a my také.


Veronika H.29. květen 13:51Úklid domácnosti

Paní Moniku mohu vřele doporučit! Byly jsme spolu domluvené před Vánoci na velký úklid, paní Monika nám uklidila na 150%. Opravdu jsem tak precizní úklid ještě nezažila...moc jí děkuji a vřele doporučuji


Lenka Z.12. leden 12:01Hlídání dětí - rodič přes Hlidacky.cz

Paní Monika nám hlídala 3 děti( 7 let, 5 let, 1 rok), když jsme s mužem chodili do tanečních. Je to člověk plný energie a úsměvů, velmi rychle se adaptovala na povahy našich dětí a zvládla "ošéfovat" naši hlučnou tlupu na jedničku. Děti se s ní vyblbly, přitom zvládli večerní povinnosti.


marika10. říjen 7:04Jiné

S pani Monikou jsem se domluvila na mytí oken. Vše proběhlo dle dohody a s výsledkem jsem velmi spokojena.


O mně

Dobrý den, jmenuji se Monika. Už od dětství jsem chtěla být paní učitelkou v mateřince. Tato láska mi nejen zůstala, ale díky portálu Hlídačky" jsem si svůj dětský sen splnila. Mám o 8 let mladšího bratra, a tak pískoviště a dětské hřiště u našeho domu bývalo plné dětí. Jejich maminky mě vždy považovaly za spolehlivou chůvu - byla jsem přeci o tolik let starší a uměla jsem děti zabavit i obstarat v případě "drobných karambolů". Moc ráda zpívám, a tak jsem chodila do hudební školy, vedla jiskřičky, jezdila s dětmi na tábory. Studium na střední pedagogické škole bylo tenkrát možné jen mimo Brno a já nastoupila na gymnázium. Pak vysoká škola, práce a 2 vlastní, dnes už dospělé děti.
Jsem zkušená teta na hlídání. Přes portál "hlídačky" jsem k dnešnímu dni hlídala již 37 dětí. Hlídání v mém pojetí je plné zábavy, her, zpěvu a tvoření všeho druhu. Děti hlídám už od miminek (můj nejmenší drobeček - 7 týdnů) po ostřílené školáky.
Práce s dětmi je pro mne nejkrásněji strávený čas. Plně se jim věnuji a společně s rodiči se raduji z jejich pokroků :-) Hlídám dny, víkendy, večery i noci u sebe doma i v rodinách. Chodím s dětmi na hřiště, do herniček i do divadla, k lékaři, na očkování, vybírám nové botičky a také akčně fandím na fotbalovém zápase :-) Přijedu a odvezu děti kam je zrovna třeba.
Moc ráda hlídám také své neteře - 3 a 5 let. Starší holčička má Aspergerův syndrom - formu autismu, která mne, a vlastně celou rodinu, naučila větší trpělivosti.
Svět dětí je mi velmi blízký a dokážu si je svým přístupem brzy získat.
Jsem usměvavá a je na mě 100% spolehnutí!! Těším se na Vaše děti! :-)

Kdy má čas

úterý, středa, čtvrtek - 9.30. - 14.30


Nemá aktuální kalendář

Zkušenosti s hlídáním

nemluvňata

4 roky

batolata

6 let

předškoláci

6 let

dětský školní věk

10 let

náctiletí

5 let

Dovednosti

Zpěv/hudební nástroj, Kreslení, malování, Tanec/pohybová aktivita a Sport

Moc ráda vařím a peču. Vašim dětem připravím svačinky i oběd. Věnuji se silovému cvičení i józe. Volný čas ráda trávím venku. Chodím na vycházky i tůry. Věnuji se zahrádce.

Jazyky

Angličtina - pokročilost B1 + , bojím se trošku mluvit :-( Ruština - léta nepoužívaná, ale naskočila by :-)

Kurzy

Absolvovala jsem kurz první pomoci dětem online.

Doporučte hlídačku

Kde hlídá:

Kde jsem nejčastěji: Brno-střed