InspiraceÚklid7 důvodů, proč si najmout paní na úklid

7 důvodů, proč si najmout paní na úklid

01. listopad 2023,
Už několikrát jste zvažovali, že byste dali šanci paní na úklid, ale nikdy jste tuto myšlenku nedotáhli dokonce? Pomůžeme vám tuto myšlenku oživit nebo možná dokonce zrealizovat. Přinášíme vám 7 důvodů, proč je dobré si najmout paní na úklid.

Nejste špatná hospodyňka, pokud máte paní na úklid

Už několikrát jste zvažovali paní na úklid, ale vždycky jste tento nápad smetli ze stolu s otázkou „A co když si ostatní pomyslí, že jsem neschopná nebo líná? Všichni kolem mě to asi zvládají sami.“.
Paní na úklid z vás rozhodně špatnou hospodyňku nedělá. 
Naopak umíte využít svůj čas efektivně. Pokud víte, že vás úklid skutečně nenaplňuje, ale spíš unavuje, nebaví a víte, že tento čas byste mohli využít kvalitněji, neváhejte a jděte do toho. Pokud stále trochu pochybujete, možná vás přesvědčí našich 8 důvodů proč to zkusit.

1. Dopřejte si více času pro sebe

Jeden z hlavních benefitů je bezesporu úspora času. Místo mytí koupelny nebo luxování můžete váš čas trávit mnohem smysluplněji. Třeba s rodinou, kamarády nebo se zlepšovat v tom, co vás baví! Mít čas jenom pro sebe, kdy si dovolíte dělat přesně to, co nejvíc chcete byste rozhodně neměli podceňovat. 

2. Nestresujte se

Dokáže vás vystresovat neuklizený byt nebo dům a zavalují vás pocity úzkosti, když víte, že nestíháte uklidit? Je pro vás příjemnější myšlenka, raději zůstat o hodinu déle v práci, ale mít uklizeno? V tomto případě je pro vás paní na úklid jasná volba.
Mezi další stresové faktory může patřit také neshoda v plnění domácích povinností s partnerem. Dohadujete se o tom, kdo uklidí koupelnu nebo vyluxuje byt? Právě paní na úklid můžete tyto neshody elegantně vyřešit, zatímco vy si můžete užít společný čas.
Saxbe, D. E., & Repetti, R.
Párová studie zjistila, že ženy, které žily v chaotičtějších a neudržovaných domácnostech mají vyšší hladinu kortizolu (hormonu spojeného se stresem) a zvýšené příznaky deprese. 

 3. Užijte si kvalitní čas s rodinou

Více ušetřeného času za úklid znamená více času na děti a rodinné aktivity. Podpořte rodinnou pohodu a místo sobotního úklidu raději vyražte na výlet a podpořte rodinnou pohodu. Nejen, že se vrátíte odpočatí, ale také do čistého a uklizeného domu. Spokojení budou všichni.

4. Zlepšete vaši duševní pohodu

Snížení nároků na to, co všechno musíte stihnout a odlehčení od pracovní zátěže může přispět k lepšímu duševnímu zdraví. Žonglování během péče o dítě, domácnost, mazlíčky a ostatní zařizování vyžaduj spoustu energie, které vás může nejen fyzicky, ale i psychicky vyčerpávavat.

5. Zajistěte si čisté a zdravé prostředí 

Čistá a opečovávaná domácnost je pro zdravý rodinný život nezbytná. Potřeba zajistit si bezpečný a čistý domov je jedna ze základních potřeb Maslowovy pyramidy. A paní na úklid vám může pomoci ji udržovat. Znečištěný vzduch v interiéru se vyskytuje častěji, než si myslíte. Zejména miminka, malé děti a lidé s poruchami imunity nebo astmatem potřebují čistý vzduch. 
Světová zdravotnická organizace
Znečištěné ovzduší v domácnostech může přispívat ke vzniku neinfekčních onemocněních včetně mrtvice, srdečním a plicním chorobám nebo rakovině plic.
Asi pro vás nebude žádnou novinkou, že uklizeném a čistém prostředí se mnohem lépe pracuje. Člověk se dokáže snadněji soustředit a nerozptyluje ho všudypřítomný nepořádek, který by odváděl pozornost. 

6. Využijte možnost flexibility 

Potřebujete pravidelný úklid 1x týdně nebo si vystačíte s nárazovým, hloubkovým úklidem jednou za měsíc? S paní na úklid se můžete domluvit přesně podle vašich potřeb. Můžete si vytvořit pravidelný rozvrh nebo se vždy domluvit dle potřeby. Schopnost přizpůsobit si úklid přesně podle svých představ je jednou z nezaměnitelných výhod.
Čas od času nastanou také situace, kdy zkrátka nemáte energii ani čas uklízet. Pro tyto případy jsou flexibilní paní na úklid bez dlouhých organizačních procesů ideální variantou.

7. Nechte si uklidit přímo na míru

Každý z nás má trochu jiné požadavky a očekávání od úklidu. S paní na úklid se můžete domluvit na vašich preferencích o na tom, co od úklidu očekáváte. Preferujete ekologické čistící prostředky? Je pro vás důležité mít po každém úklidu vyleštěné zrcadlo? U každého to může být něco jiného. 
Každý úklid se navíc může trochu lišit. S paní na úklid se můžete před každou plánovanou návštěvou domluvit, na co sezaměřit nebo naopak co může vynechat. A tím docílit spokojeného pocitu z každého úklidu.

Stále váháte?

Pokud vás ani výše 7 zmíněných výhod nepřesvědčilo k finálnímu kroku si najmout paní na úklid, není nic jednoduššího než si najít tu svoji pravou z širokého výběru na Hlídačky.cz. Najdete zde až 4018 aktivních profilů hlídaček, které nabízí úklid domácnosti. A už je jen na vás a vašich preferencích, kterou z nich si vyberete.