InspiraceLifestyleKavárna s koutkem pro děti v Ostravě

Ostrava: 8 tipů na nejoblíbenější kavárny s dětským koutkem

  16. únor 2024,    9 min. čtení,
Hledáte útulnou kavárnu v Ostravě, kde si můžete užít svoji chvilku klidu? Posedět nad šálkem dobré kávy, zatímco si vaše děti budou hrát? Zmapovali jsme pro vás ostravské kavárny, ve kterých si maminky odpočinou a děti se vyřádí. Které kavárny, kde jsou maminky s dětmi vítány by vám neměly v Ostravě uniknout?
Ostrava!!! Možná si říkáte, že přece existují hezčí česká města, do kterých se můžete vydat na výlet. Nenechte se zmást, Ostrava se během posledních let proměnila k nepoznání. Málokdo by řekl, že patří k nejzelenějším městům v Česku a mimo parky vám nabídne také tři přírodní rezervace a čtyři přírodní památky. Nedaleko se nachází také Dinopark, který potěší hlavně děti, a v neposlední řadě si nesmíte ujít unikátní průmyslový areál Dolních Vítkovic. 

Během objevování města se vyplatí mít ověřené zastávky na něco dobrého. A s dětmi to může být občas oříšek. Které kavárny, kde jsou maminky s dětmi vítány by vám neměly v Ostravě uniknout?

Sdílená mapa nejlepších baby friendly kaváren v Ostravě

Kafe Palača

Pokud hledáte kavárnu s příjemným interiérem a dětským koutkem v Ostravě Porubě, Kafe Palača bude rozhodně správná volba! V létě si navíc můžete užívat sluníčka na zahrádce a to klidně i s vašim chlupatým parťákem. Ti jsou totiž v kavárně vítáni! 

Kavárna je vyhlášená hlavně pro své vafle. A to oprávněne! Nabízí nejen sladké varianty, které potěší hlavně děti, ale také neobvyklé slané variace, které jsou skvělá snídaně. Menu je vždy navíc v souladu s aktuální sezónou, proto se zde můžete těšit na sezónní speciality. Na suchu zde nebudou ani bezlepkáři a všechny maminky s kočárkem potěší bezbariérový přístup.

(-) Nevýhoda: Kavárna má bohužel v neděli zavřeno. Naplánujte si cestu v jiný den, ať nejste nemile překvapeni a nemusíte na poslední chvilku hledat náhradní plán.

Recenze na Google ⭐️⭐️⭐️⭐️
Skvělé palačinky, fajne prostředí, dětský koutek pro děti a skvělá káva. Určitě doporučuji.

Adam K., Google recenze

Mléčný bar Naproti

Ostrava Přívoz má také svoje baby-friendly místo pro všechny maminky, které hledají kavárnu, kde se zabaví nejen ony, ale hlavně děti. A není to obyčejná kavárna, ale krásná ukázka, jak může fungovat myšlenka sociálního pohostinství. Obsluhovat vás zde budou osoby s mentálním postižením nebo psychiatrickou diagnózou, kterým se díky tomuto projektu otevírají nové možnosti, jak se aktivně začlenit do společnosti. 

Najdete zde dětský koutek, přebalovací pult i bezbariérový přístup. Tato silná trojka výhod dělá toto místo skutečně přívětivé pro všechny maminky nejen s kočárkem. Jak už název napovídá, najdete tu kvalitní mléčné výrobky od lokálních producentů a z nich domácí dezerty, snídaně nebo třeba sendviče.

(-) Nevýhoda: O víkendu si tady na snídani nezajdete, jedině, že snídáte v až v jednu odpoledne. Ale na odpolední kávu už mají otevřeno.

Recenze na Google ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Perfektní místo na zastavení s dětmi, mají velký a dobře vybavený dětský koutek. Obsluha moc milá. 👍

- Vendula B., Google recenze

Kavárna a herna Dětský ráj Ostrava

Dětský ráj Ostrava je doslova rájem pro děti a spásou pro rodiče. Nejedná se pouze o kavárnu, ale primárně o dětskou hernu s velkým venkovním hřištěm, kde se děti mají jedinečnou příležitost pořádně vyřádit. Uvnitř v kavárně najdete hernu se skluzavkou, kuchyňkou a dokonce i s lezeckou stěnou pro všechny malé dobrodruhy. Herna je vhodná pro děti od 1,5 roku až do 6 let. 

Můžete si zde také objednat narozeninovou oslavu pro vaše nejmenší. A hladoví tady rozhodně taky nebudete. Za nás musíme doporučit vymazlené panini, které může posloužit jako lehký oběd. Pro menší děti najdete v nabídce přesnídávky nebo sladké skleničky.

Vstupné do herny je 40,- Kč.

(-) Nevýhoda: Někdy zde můžete narazit na pomalejší obsluhu.

Recenze na Google ⭐️⭐️⭐️⭐️

Krásná kavárna s dětským koutkem 🙂Vstupné 40.- Kč do herničky za dítě, pestrá nabídka nápojů i svačinek🙂 Určitě se vrátíme, a rádi doporučujeme 🙂

- Petra D. N., Google recenze

Krásná kavárna

Jak už název napovídá, kavárna je skutečně krásná a potěší nejen nabídkou, ale také samotným prostředím. A ruku na srdce, prostředí dělá pro celkový zážitek hodně. Cestou z kavárny se navíc můžete stavit na nedalekém dětském hřišti nebo ho můžete využít v případě, kdy je kavárna plná, ale vás přemůže chuť na kávu. 

Dětský koutek ocení každý rodič. Nad výběrem hraček si majitelé dali záležet a mnoho z nich má také edukativní charakter. Zázemí s přebalovacím pultem je jen třešničkou na dortu pro každou maminku. 

Mlsné jazýčky potěší domácí dezerty, které si pečou přímo na místě a milovníky Francie vynikající makronky. 

(-) Nevýhoda: Do Krásné kavárny musíte z centra Ostravy trochu popojet. Nicméně se vyplatí udělat si výlet a užít si kávu s kamarádkou.

Recenze na Google ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Káva mi chutná, presso je velice jemně nakyslé, což vyhledávám. Interiér je moderní, ale zároveň vkusný a útulný. Obsluha je malinko pomalejší, ale o to příjemnější. Dětský koutek je čistý, zásobený a je dobře na dohled, můžete si sednout přímo k němu.

- Martin V., Google recenze

La Petite Conversation

Jak už název podniku napovídá, La Petite Conversation je ideálním místem pro všechny maminky, které si potřebují popovídat s kamarádkou. A u toho zabavit děti. V podniku najdete sice menší, ale za to bohatě vybavený dětský koutek. Jsou zde k dispozici dětské židličky a majitelé mysleli také na všechny maminky s kočárkama. 

Místo ocení nejen pro maminky, ale i tatínci. V nabídce najdou točené pivo z lokálního Beskydského pivovárku nebo zajímavé belgické pivní speciály v lahvi. Kávoholiky potěší zrna z lokální pražírny Coffee Culture a navíc zde můžete ochutnat také pravý francouzský cidre!

(-) Nevýhoda: Neobvyklá otevírací doba může nepřipravené návštěvníky nemile překvapit. Při plánování návštěvy si dejte pozor, protože kavárna je od neděle do úterý zavřená.

Recenze na Google ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Byl to příjemný zážitek a dobře jsme se najedli. Bylo to trošku dražší, ale pro někoho kdo si chce dát dobře vyváženou snídani, která dobře chutná, tak doporučuji. Obsluha byla milá a mají tu i malý dětský koutek.

- Kristy, Google recenze

AlterNativa Café

Moderní kavárna v městské části Poruba nabízí kromě pestré nabídky jídla a pití skvělý prostor na odpočinek všem rodičům. Pro mladší jsou k dispozici různé hračky, například stavebnice. Starší a zvídavé může zajímat zdejší sbírka knih a průvodců Ostravou. Velkou výhodou je také dog-friendly přístup, proto neváhejte sebou vzít i svého čtyřnohého kamaráda!

Tento útulný podnik nabízí sezónní snídaňové menu, takže se v každém ročním období můžete těšit na změnu. Pokud si rádi dáte jen něco malého na zub, určitě si vyberete z celé řady zákusků. Máte-li specifické stravovací nároky a nevidíte v nabídce něco pro vás, neváhejte kavárnu kontaktovat – jsou ochotni vám vyhovět a přizpůsobit se.  

(-) Nevýhoda: Pokud jste zvyklí na tradiční hořkou kávu, připravte se na fakt, že zde podávají světle pražený, a tedy kyselejší typ kávy. 

Recenze na Google: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Krásná kavárna, vynikající snídaně a velmi milý personál. Kavárna nabízí snídaně pro všechny, včetně vegetariánů a veganů. Navíc je uzpůsobená pro zákazníky, kteří mají malé děti. Děkujeme za pěkné ráno!

- Jochen c., Google recenze
 • Adresa: 17. listopadu 768, 708 00 Ostrava 8
 • Otevírací doba: 
  • Pondělí až pátek: 07:30 - 20:00
  • Sobota: 08:00 - 20:00
  • Neděle: 08:00 - 19:00
 • Facebook
 • Webové stránky
 • Telefon: +420 733 373 606
 • Platba kartou: ano
 • Přístup s kočárkem: spíše ne - do vchodu vedou čtyři schodíky bez rampy

Café Kolonie by Snídaňuj

Ostravský snídaňový mini-řetězec Snídaňuj má jednu ze svých poboček v Hrabůvce. Pokud chcete svůj den začít kvalitním jídlem ve specializovaném podniku, může jít o dokonalé místo právě pro vás. Z nabídky stojí za zmínku vejce hned na několik způsobů (benedikt, omeleta či míchaná vajíčka), sladké i slané bagely a lívance. 

Vnitřní hrací koutek je dobře vybavený: obsahuje malou kuchyňku, různé skládačky a hračky pro mladší i starší, a také několik dětských knížek. Na toaletě najdete i přebalovací pult. V létě je dostupná velká venkovní terasa s dětským hřištěm, houpačkou a pískovištěm.  

(-) Nevýhoda: Jelikož jde o podnik mimo centrum, není příliš připraven na velký nápor lidí. Abyste měli jistotu, že nebudete dlouho čekat a budete si moct vybrat ze všech zákusků, zvolte pro vaši návštěvu méně přetížené časy.  

Recenze na Google: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐

Snídaňuj otevřelo nové prostory v Hrabůvce (dříve Café Kolonie), za což jsem moc ráda, neboť mám dojem, že na Jihu je nedostatek pěkných kaváren které nabízí i dětský koutek. Obsluha velmi příjemná, jídlo výborné (např. lívance s lotusovým krémem), dětský koutek plný hraček. Děkuji!!

Markéta S., Google recenze

Cafe Domino

Malá kavárnička v jižní části Ostravy oplývá bohatou nabídkou teplých i studených nápojů a sladkých dobrot. Mají zde i chutné snídaně či dorty na objednávku. V létě si dezerty se skvělou kávou nebo domácí limonádou můžete vychutnat také na terase. 

V dětském koutku mohou vaše ratolesti upustit uzdu kreativity s pastelkami, malí architekti si pak užijí barevné stavebnice. Jsou tu ale i další klasické hračky, mezi jinými třeba autíčka. Nedaleko od kavárny se nachází venkovní dětské hřiště s prolézačkami (na mapách jej najdete pod názvem “pyramida”). Neváhejte si před skotačením na hřišti skočit na kávu právě sem! 

(-) Nevýhoda: Jste-li zvyklí na kyselou výběrovou kávu, nejspíš zde nenajdete to své. Naopak milovníci hořké kávy a tradičních zákusků tady budou jako doma.

Recenze na Google: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐

Hodnotím usměvavý a ochotný personál, bohatou nabídku dobrot všeho druhu a skvělé prostředí včetně herny pro děti. Pro mě a mé přátele má toto místo génius loci,a to především díky paní majitelce Lence.Takže palec nahoru👍a jen vše dobré 🍀.

-
Pavla S., Google Recenze
To by byl náš výběr pěti baby-friendly kaváren v Ostravě. Ať už sem plánujete výlet nebo jste pravidelným návštěvníkem místních kaváren, doufáme, že jsme vám usnadnili výběr, kam příště vyrazit. Všechny zmíněné kavárny mají místo, které je speciálně určeno pro děti. Vy si tak budete moci vychutnat svůj nerušený šálek kávy.

Mimo jiné jsme pro vás zmapovali i kavárny s dětským koutkem v Brně nebo v Praze. Ať během výletování s dětmi po Česku víte, kde se zastavit na kávu a něco dobrého. 

Uvedená otevírací doba a cena za vstup do dětského koutku byla aktuální v lednu 2024. Před návštěvou kavárny se prosím ujistěte o její platnosti na webových stránkách nebo sociálních sítích kavárny.