InspiraceLifestyle5 tipů na kavárny s dětským koutkem v Praze

5 tipů na kavárny s dětským koutkem v Praze

  20. březen 2024,    5 min. čtení,
Pokud hledáte příjemné místo v Praze, kde si můžete v klidu posedět nad šálkem dobré kávy a vaše děti se nebudou po pěti minutách nudit, přinášíme vám náš pečlivě prověřený výběr.
Matička Praha, historický klenot Česka, kterou v roce 2023 podle Prague City Tourism navštívilo 7,4 milionu turistů. Není se čemu divit, Praha má rozhodně co nabídnout. Milovníci historie si mohou dosyta užívat krásy historického centra, kulturní nadšenci návštěvu v některém z pražských muzeí. Doporučujeme návštěvu největšího muzea v Česku, kterým je nově renovované Národní muzeum. 

A na své si přijdou i gastro nadšenci. Při bloudění historickými uličkami Prahy vás může přepadnou chuť na kávu a něco sladkého na zub. Zmapovali jsme pro vás pražské kavárny, ve kterých si maminky odpočinou a děti se vyřádí. 

Sdílená mapa nejlepších kaváren pro děti v Praze

Mistral Café (Praha 1, Staré Město)

Příjemné, moderní místo v samotném centru Prahy. Stačí když vystoupíte na Staroměstské. Pokud hledáte místo s výběrovou kávou a místem, kde se zabaví i vaše děti, Mistral Café je naše volba. Čeká zde na vás menší, ale za to stylový, dětský koutek, který dokonale zapadá do zbytku moderního interiéru. Kavárna navíc nabízí i dětské menu, proto si zde vyberou i ti nejmenší.

Maminky naopak potěší atmosféra a interiér podniku, který je vyladěný do posledního detailu a jedná se skutečně o designový skvost. Nezklame vás ani menu. Vyražte zde na brunch a užijte si dokonalé vajíčka na různé způsoby nebo na kávu doplněnou o některý z domácích dezertů (skořicovou rolku!). 

(-) Nevýhoda: místo je tak oblíbené, že občas můžete čekat déle. Stejně doporučujeme se nehonit a odpočinout si. 😇
Krásné prostředí, skvělé jídlo a pití. Velké + i malá hernička pro děti!❤️
Šárka, Google recenze

Cafe Pointa (Letná)

Cafe Pointa je rodinné bistro na Letné, které nabízí nejen dobrou kávu a dezerty, ale také polední menu, které je vždy připravené v souladu se sezónou, proto si zde můžete užít lokální suroviny. Pro děti je zde k dispozici velký dětský koutek, přebalovací kout i speciální dětské židličky na sezení.

Bistro se nachází kousek od zastávky Hradčanská. Každý týden si můžete pochutnat na novém týdenním menu. Nechybí zde ani snídaňové klasiky v podobě míchaných vajíček, anglické snídaně nebo i lehčí varianty v podobě fit snídaně. Vybere si zde opravdu každý!

(-) Nevýhoda: Občas zde můžete narazit na pomalejší obsluhu.
Přesně tohle jsem hledala. Kavárna se skvělou snídani a kávou a velkým dětským koutkem. Jako rodič ročního dítěte moc oceňuji i možnost rezervace stolu přímo u dětského koutku, kdy jsem měla dítě i snídani na dosah. :-) Určitě se zase brzy vrátíme.
Michaela, Google recenze

Cacao Prague (Praha 1, Nové Město)

V samotném centru Prahy můžete najít Cacao Prague, které se nachází vedle nákupního centra Palladium. Kavárna je ideálním místem, kde si po nakupování můžete odskočit odpočinout a doplnit energii na další trajdání po městě. Pokud míříte cíleně do kavárny, na místo se dostanete pohodlně metrem ze stanice Náměstí Republiky. 

Dětský koutek se nachází v suterénu kavárny. Je zde bohužel pouze jeden stolek k sezení, proto je i velmi často obsazený. Jídlo vás v zde ale rozhodně nezklame! Do 11. hodiny si můžete vychutnat pomalou snídani. Vyhlášené jsou jejich acai bowls na různé způsoby. Ovšem ani na poledne nezůstanete o hladu. Ten můžete zahnat polévkou, bagelem nebo salátem.

(-) Nevýhoda: 
Omezené místo v dětském koutku. Pokud se na něj spoléháte, raději si udělejte rezervaci stolu v jeho blízkosti.
Skvělé jídlo, milá obsluha, baby friendly, dětský koutek!
Barbora, Google recenze

Zrno zrnko (Nusle)

Nejen skvělá výběrová káva, ale hlavně vyhlášené poctivé pečivo, které potěší malé i dospělé. Můžete si vybrat z různých druhů koláčů, skořicových šneků, loupáků a domů si odnést kváskový chléb. Kavárna má skvělou dostupnost nachází se pouze pár kroků od zastávky Náměstí Bratří Synků. Zrno zrno má více poboček po Praze, proto si jejich pečivo můžete vychutnat na více místech, pouze ale pobočka v Nuslích nabízí dětský koutek. 

Pobočka v Nuslích má dvě patra a s ním dostatek prostoru pro všechny. V prvním patře se nachází dětský koutek, kde přímo od stolu můžete pozorovat vaše ratolesti. Navíc si zde můžete uspořádat oslavu na přání. Pokud milujete kulturu, můžete zde často natrefit na různé kulturní i gastro akce.

(-) Nevýhoda:  Těžko se nám hledá nějaká nevýhoda, někoho může překvapit cena pečiva, která je přirozeně kvůli kvalitně surovin vyšší. Nečekejte tady croissant za 20,- Kč jako ze supermarketu, ale skutečný gastro zážitek, za který si trochu připlatíte.
Nejlepší kavárna s pekárnou. Vše je vyráběno s láskou proto je to také výborné. Obsluha milá a usměvavá. Posezeni uvnitř i venku. Uvnitř vidíte i do srdce podniku a to jak se to vše vyrábí. Určitě se toto místo stalo oblíbeným a nebyla jsem tam naposledy!
Petra, Google recenze

Na větvi (Barrandov)

Barrandovská kavárna Na větvi je skutečným rájem pro všechny děti. Najdete zde bohatou dětskou hernu ve které si navíc můžete uspořádat vlastní dětskou oslavu. Pokud návštěvu směřujete hlavně kvůli herně, raději se vždy předem ujistěte, že zde neprobíhá plánovaná akce, kvůli které by byla herna zavřená. Kavárna je chytře řešená a nabízí jak klidné místo pro odpočinek, tak akčnější prostory, kde se nachází herna pro děti. 

Do kavárny se nejlépe dostanete od autobusové zastávky Záhorského. Můžete si zde užít svoji chvilku nad šálkem dobré kávy a každý všední den si pochutnat na polévce dne.

Jednorázový vstup herny je 99,- Kč za dítě. Při útratě nad 300,- Kč je vstupné 49,- Kč za dítě. Sourozenci mají vstup zdarma.

(-) Nevýhoda: Kavárna se nachází nejdál ze všech zmíněných od centra, což může být nevýhoda pokud jste v Praze pouze na výletě a máte omezené časové možnosti.
Přátelské, pohodové a příjemné místo s velkým výběrem hraček, které děti potěší.
Aeon, Google recenze

To by byl náš výběr 5 oblíbených kaváren, kde si můžete užít chvilku pro sebe, čas s kamarádkou nebo si vyrazit s drahou polovičkou na pohodovou snídani. Všechny zmíněné kavárny mají místo, které je speciálně určeno pro děti. Vy si tak budete moci vychutnat svůj nerušený šálek kávy

Uvedená otevírací doba a cena za vstup do dětského koutku byla aktuální v listopadu 2023. Před návštěvou kavárny se prosím ujistěte o její platnosti na webových stránkách nebo sociálních sítích kavárny.