InspiraceLifestyleValentýn 2024: 8 tipů jak si užít romantické rande s partnerem

Valentýn 2024: 8 tipů jak si užít romantické rande s partnerem

  19. únor 2024,    6 min. čtení,
Blíží se Valentýn a s ním příležitost užít si čas jenom ve dvou. Využijte Valentýnský svátek k tomu, strávit čas jako v dobách před dětmi. Dejte sebe a vaši drahou polovičku na první místo a užijte si společnou chvilku přesně podle vašich představ nebo vyzkoušejte něco úplně nového!

Kdy je Valentýn 2024?
Svátek svatého Valentýna připadá na středu 14. února. 📆 Přijdete si upozornění do vašeho kalendáře. Nebo vaší polovičce, ať na něj náhodou nezapomene. 
Naplánujte si na Valentýna originální rande! Ochutnejte netradiční chutě, vyzkoušejte novou společnou aktivitu a nebojte se trošku experimentovat. A hlavně si datum poznamenejte do kalendáře.

Nedovolte, aby s dětmi vyprchala vášeň ve vztahu

Vztahy mohou být s přibývajícími roky a nástupem rodičovství skutečnou výzvou. Pokud se nechcete stát obětí rodičovského vyhoření je důležité nezapomínat jak na sebe, tak i na vášeň a intimitu ve vztahu. Proč je důležité udržet jiskru v partnerském vztahu i přes každodenní rodičovské povinnosti?

 • Prevence vyhoření
Rodičovství může být náročné a vyžaduje hodně energie. Udržování intimity může sloužit jako prevence rodičovského vyhoření.

 • Příklad pro děti
Zdravý partnerský vztah je pro vaše děti vzorem. Když vidí, že si rodiče váží sebe navzájem a starají se o svůj vztah, může to pozitivně ovlivnit jejich pohled na lásku a vztahy v budoucnu.

 • Komunikace
Chvilky, kdy jste to jenom vy dva, posilují partnerskou komunikaci. Otevřená komunikace ve vztahu výrazně usnadňuje řešení případných problémů a konfliktů.

 • Posílení vztahu
Pravidelný čas věnovaný partnerovi posiluje vztah a pomáhá tvořit společné vzpomínky a posilovat váš vztah.

Tip: Nezapomeňte se odpojit! 📵
Věnujte vaší drahé polovičce stoprocentní pozornost. Vypněte si notifikace na telefonu i hodinkách, ať váš společný čas nenarušují žádné zprávy ani hovory.

1. Degustace vína

Vyberte si vinařství, vinotéku nebo restauraci s kvalitní nabídkou vín a dostatečně předem si rezervujte stůl nebo degustaci vína. Některá místa mohou mít na Valentýna omezenou kapacitu.

Že jste nikdy degustovat nebyli? Nevadí! Předtím než se vydáte na degustační rande, se můžete doma podívat na základy degustace. Naučit se, jak správně ochutnávat víno, pozorovat barvu, vůni a chuť. A pokud to nestihnete, nevadí, personál vám určitě rád pomůže a o to větší zážitek to bude.

Výhoda? Ochutnáte nové chutě vína, zjistíte co chutná vám i vašemu partnerovi. A to může být praktické pro budoucí tip na dárek. Navíc si můžete odnést víno na doma a později si ho společně vypít.

2. Romantická procházka s nostalgií

Vydejte se společně na místo, které pro vás má citový význam. Může se jednat například o…

 • Místo prvního setkání: Vraťte se na místo, kde jste se potkali poprvé a zavzpomínejte, jak moc se změnilo.
 • Místo prvního rande: Můžete zavzpomínat na první nervózní okamžiky a porovnat je s tím, jak daleko jste od té doby společně došli.
 • Místo, kde jste si řekli "ano": Krásný způsob, jak si připomenout důležité okamžiky ve vašem vztahu.
 • Místo, které máte oba rádi: Není nic snadnějšího než vyrazit tam, kde víte, že budete oba spokojení. Ať už je to oblíbená kavárna, rozhledna, kopec nebo třeba fotbalové hřiště?

3. Společný kurz vaření

Že nejste excelentní kuchař? To nevadí, o to větší zábava to bude! Ponořte do kulinářského světa chutí a jednou provždy se naučte udělat výborný steak, seafood nebo asijskou. Tuto zkušenost oceníte, když si budete dělat další rande doma. 

Během kurzu se snažte aktivně zapojit do přípravy všech jídel a vyzkoušejte si, jaká jste sehraná dvojka. Jeden z vás může krájet zeleninu, druhý ji opékat. Společné vaření dokáže vytvořit příjemnou atmosféru k povídání a plánování dalších dobrot. Teda.. pokud se vám zrovna nezačne připalovat cibule.  

A co je nejvíc? Co si navaříte, to si také sníte.

4. Lekce tance

Zavzpomínejte společně na lekce tanečních. Zvolte styl, který bude bavit vás oba oba. Ať se jeden z vás netrápí. Může to být romantické tango, energická salsa, nebo jednoduché a romantické valčíky.

Lekce tance bude sranda. To vám můžeme garantovat. Neberte se tak vážně a rozpalte to na parketu jako za mladých let. A pokud vás to chytne, můžete se přihlásit na pravidelné lekce a taneční randíčka si užívat častěji.

5. Zážitek ve virtuální realitě

Ideální dárek pro muže na Valentýna? Virtuální realita. A nejen pro muže, zábavu si užijete oba. Zažijte pád z mrakodrapu, přestřelku s nepřítelem, zápas v boxerském ringu nebo se jen tak proleťte nad zemí z ptačí perspektivy. 

Zábavní parky, které nabízí VR najdete v Praze, Brně nebo jiných krajských městech. A pokud vás VR nadchne, máte alespoň další inspiraci na dárek k narozeninám nebo na výročí. A to se vždycky hodí.

6. Prodlužte si Valentýna a nadělte si výlet

Podařilo se vám ukrojit si pro sebe a drahou polovičku více času? Využijte mimosezónních cen a vydejte se na výlet. Ať už to bude návštěva některé z evropských metropolí, kde seženete letenky téměř za hubičku, nebo výlet do přírody v Česku. 

Romantická Paříž je možná klasika, co třeba před zimou utéct do prosluněné Valencie a užít si teplého sluníčka během zimních měsíců? Pro milovníky vína, oliv a dobrého jídla je Španělsko skvělá volba.

Pokud vám zima nevadí a naopak si ji chcete co nejvíc užít můžete vyrazit prozkoumat některé z českých hor. Zkuste vynechat profláklý Špindl a vyražte do skromějších, ale o nic méně krásnějších Jizerek, Jeseníků nebo Beskyd, které mají co nabídnout.
Tip: Pro zážitkovou noc do Brna!
Nechce se vám cestovat nikam daleko, ale přesto byste si rádi užili netradiční večer? Ten vám nabídne Anybody hotel! Vyberte si jeden z 10 pokojů, které jsou inspirované kultovními filmy z 60. let. A začněte hrát svůj večerní příběh. 
Pokud vám okolnosti nedovolí na Valentýna vyrazit do víru velkoměsta, nesmutněte. Valentýn si můžete užít i doma, a dokonce i s dětmi!

7. Domácí kino s nostalgií

Vytvořte si pohodlný koutek s dekami a polštáři, zapalte svíčku a připravte si domácí kino. Vyberte filmy, které oba máte rádi, nachystejte popcorn a objednejte si oblíbené jídlo. Využijte doručovacích služeb jako je Foodora, Wolt nebo Bolt food a vychutnejte si kuchyni, na kterou máte chuť. Bude to pálivá indická, italská nebo pořádný burger?

Zkrátka si dopřejte pohodu, tak jak to máte nejradši. Někdy tyto obyčejné věci jsou ty nejlepší, souhlasíte?

8. Romantická večeře ve dvou

Pokud si i přesto chcete užít trochu speciální večer, připravte si společnou večeři. Jídlo, které odkládáte už dlouho, protože během všedních večerů není čas.

Večeři můžete doplnit o netradiční drink, který dodá efekt speciální příležitosti. Znáte například jednoduchý drink Bellini?
Bellini je svěží a ovocný nápoj, který vás překvapí přirozenou sladkostí broskví a lehkostí prosecca. Je to skvělá volba pro milovníky prosecca, kteří hledají něco jednoduchého a originálnějšího než klasický Aperol spritz.
Bellini
Ingredience na jeden drink: 
 • 120 ml prosecca
 • 60 ml čerstvého broskvového džusu nebo pyré
 • led
 • plátek broskve na ozdobu

Postup:
 • Vlijte 60 ml broskvového džusu nebo pyré do sklenice.
 • Přilijte 120 ml prosecca do a jemně promíchejte.
 • Přidejte led a ozdobte plátkem broskve na okraj sklenice.
 • Teď už jenom na zdraví!

Jak oslavit Valentýna s dětmi?

Možná to v porovnání se zbytkem aktivit nezní jako ta nejlákavější varianta, nicméně i s dětmi si můžete užít společnou valentýnskou zábavu. 
Výroba valentýnských přání
Dejte šanci projevit vaše umělecké já a vytvořte si originální valentýnské přáníčka, které můžete věnovat prarodičům nebo sobě navzájem.

Pečení valentýnských sladkostí

Sušenky ve tvaru srdíček, muffiny se srdíčkovým zdobením nebo bábovka s růžovou polevou? Zapojte děti do valentýnského pečení.

Valentýnská večeře

Připravte společně s dětmi speciální valentýnskou večeři. Pizza ve tvaru srdce nebo růžová polévka z červené řepy? Vytvořte si speciální valentýnské menu.

Kupón jako vyznání lásky

Vymyslete si vzájemně originální dárky v podobě poukázky na snídani do postele, kupón „Vyskládám myčku za tebe“ nebo „Zítra vařím já“. Praktická drobnost, která potěší každého.

Uspořádejte filmový večer

Kdy jindy si užít pohádkové příběhy plné lásky než na Valentýna. Ať už to bude tradiční Popelka nebo animovaná Disneyovka, láska vládne světu.

Ať už se rozhodne Valentýna strávit jakkoliv, nezapomínejte na to hlavní. Být spolu. Sami. Aspoň chvilku. S rodičovstvím je velmi snadné upozadit svoje potřeby a přání. Zkuste pojmout svátek sv. Valentýna jako příležitost, kdy máte možnost být zase bláznivě zamilovaní jako na prvním rande. Slavíte Valentýna? Podělte se s námi v komentářích na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu, jak budete Valentýna slavit vy.