InspiraceHlídání mazlíčků7 důvodů, proč si najmout hlídačku mazlíčků

7 důvodů, proč si najmout hlídačku mazlíčků

27. listopad 2023,
Pořídit si domácího mazlíčka sebou nese také určitou dávku zodpovědnosti. Ať už jste milovník cestování, dobrodruh nebo občas potřebujete odjet na pracovní cestu, pravděpodobně se nevyhnete situaci, kdy budete potřebovat hlídání pro vašeho psa nebo kočku. 
Co s tím?
Pokud vaši kamarádi a známí nejsou zrovna milovníci zvířat, v rodině nechcete čelit zbytečným komentářům, že nejsou psí školka, máme pro vás řešení. A tím je hlídačka domácích mazlíčků.

Výhody hlídačky pro vaše mazlíčky

Co patří mezi největší výhody, díky kterým můžete odjet kdykoliv a kamkoliv s klidným svědomím, že je o vaše čtyřnohé parťáky dobře postaráno?

1. Individuální péče pro vašeho chlupáče

Je váš pes zvyklý chodit každé ráno v 8 hodin na procházku? Nebo vaše kočka potřebuje každý večer vypustit ven na dvorek s tím, že se za 5 minut vrátí a vy můžete zavřít balkon? 
Ano. I tyto drobné rutinní věci hrají během hlídání významnou roli. Zvířata jsou stejně jako my zvyklá na svůj režim, který jim dává pocit jistoty.
Hlídačky se vašemu mazlíčkovi věnují individuálně. Individuální přístup pomáhá snižovat stres a úzkost zatímco jste mimo domov. 
Až 80 % poptávky tvoří inzeráty pro hlídání psů. Zbývajících 20 % patří převážně kočkám. 

2. Žádný stres během cestování

S každou delší cestou autem, vlakem, autobusem nebo jakýmkoliv dalším dopravním prostředkem přichází obavy, jak se s tím váš chlupatý parťák popasuje. Zvládne to? Nebude pro něj klec příliš malá? Co na to ostatní cestující?
S hlídačkou si už nemusíte dělat starosti s cestovními přepravkami, jízdou autem ani s rizikem infekce, kterou by mohl chytnou během cestování.
Díky hlídání je váš mazlíček stále ve stabilním prostředí, tam, kde se cítí nejpohodlněji a je obklopen známými pachy. A to ať už u vás doma nebo u hlídačky.
Až 60 % hlídání probíhá v domácnosti mazlíčka, zbylých 40 % hlídání u hlídačky.

3. Péče na míru

Přesně tak, jak je váš mazlíček zvyklý. Ať už váš potřebuje podávat léky, má speciální dietní omezení nebo vyžaduje více času na hraní. Hlídačka je tu od toho, aby splnila všechny vaše (a mazlíčkovi) požadavky.
Nároky na hlídání můžete na Hlídačky.cz přizpůsobit vám a konkrétním potřebám vašeho zvířete. Můžete s ní sdílet také seznam nebezpečných potravin, které do psí misky nepatří. Opět o stres míň!

4. Pravidelné venčení a hraní

Miluje váš pes dlouhé venčení? Vyžaduje pozornost v podobě házení balónku na každé procházce nebo byste rádi někoho, kdo i přes vaši absenci bude trénovat povely? Hlídačky mazlíčků udržují pohybový režim mazlíčka i během vaší nepřítomnosti. Pravidelný pohyb je důležitý pro jeho fyzickou a duševní pohodu.

5. Zdravotní stav pod kontrolou

Je váš mazlíček citlivý na změny? Potřebuje speciální stravu nebo je potřeba se při venčení vyhýbat specifickým lokalitám? Všechny zmíněné věci je stačí správně vykomunikovat s hlídačkou, která během hlídání bude sledovat zdravotní stav mazlíčka.
Díky podrobným informacím ohledně zdravotního stavu si hlídačka může zavčasu všimnout jakýchkoli změn v chování nebo vzhledu a tím podchytit včasné odhalení případných zdravotních problémů.

6. Klid na duši

A to hlavní? Klidné usínání a vědomí, že je váš domácí mazlíček v dobré péči. Můžete být v pohodě, i když jste mimo domov a spolehnout se, že je o vašeho mazlíčka dobře postaráno.
Na Hlídačky.cz najdete speciální zelený odznak, který je symbolem pro pravidelný přísun novinek a fotek od hlídačky během doby, co jste pryč. Máte tedy exkluzivní přehled o tom, jak se váš čtyřnohý parťák právě má!

7. Už nemusíte obtěžovat přátele a rodinu

Ne všichni jsou milovníci zvířat nebo mají prostory, čas, či vhodné místo, aby se mohli postarat o vašeho mazlíčka, když jste pryč. Už tedy nemusíte řešit, zda vaši známí nebo rodina neplánují dovolenou ve stejný termín jako vy. 
To vám umožní snadnější plánování vašich výletů a dovolených. Hlídačka vám nabídne flexibilní plánování, které vám umožní přizpůsobit frekvenci a délku hlídání podle potřeb vašeho domácího mazlíčka.
Během letní sezóny je poptávka po hlídání mazlíčků vyšší až o 200 % než po zbytek roku.

Jdete do toho?

Najmutí hlídačky pro hlídání mazlíčků vám poskytne jistotu, že je vaše zvíře je v bezpečí, v pohodlí a dostává se mu péče a pozornosti, kterou potřebuje, zatímco jste pryč.
Díky tomu můžete během dovolené skutečně vypnout a užít si odloučení bez obav.