Peníze za hlídání dětí jsou důležitým faktorem při výběru člověka, který vaše děti pohlídá. My to víme a nezapomínáme na to! Proto se částky, které vydáte za hodinové hlídání, dozvíte hned, jak si na úvodní stránce zadáte lokaci hlídání a ještě dříve, než jednotlivé profily, které se vám zobrazí, rozklikáte a začtete se do podrobností o jednotlivých hlídačkách.

Co od hlídání vyžaduji?

Zkušenosti, kvalifikace a přebytek zakázek jednotlivých hlídaček zvyšují jejich potenciální cenu. U nás však potenciální cena nemusí korespondovat s cenou reálnou. Některé starší ženy hlídávají spíš pro radost z hlídání než pro peníze a zkušené matky, které jsou nováčky mezi hlídačkami se už samy kvalifikovaly na svých dětech, ale na našem webu mohou být nové a pro své nevelké sebevědomí zkouší poptávku nižší počáteční cenou. V řadách našich hlídaček se najdou i maminky na mateřské dovolené, což je též varianta ekonomičtějšího hlídání a možnost, jak dopřát svým dětem milou společnost.

 budka 2
 
Výběr hlídačky v rámci cenového ohodnocení

Určitě vás napadne otázka, zda je cena za hlídání adekvátní. Závisí zcela na vás a na vašem rodinném rozpočtu, zda raději svěříte dítě slečně, která nemá takové zkušenosti, ale je cenově výhodnější, přičemž si ji můžete „vycvičit“ k obrazu svému. Nemá-li mnoho zakázek, bude dost možná časově dostupnější a ochotnější se přizpůsobit vašim výchovným principům.

Další možností je zvolit si hlídačku s vyšší cenou, která má různá ověření a certifikáty, mnoho kladných komentářů a doporučení od rodičů, kteří s ní byli spokojení, takže budete mít jistotu, že se o vaše děti spolehlivě postará.

Na našich hlídačkách, jejich kvalifikaci a na vaší spokojenosti nám záleží, proto hlídačkám nabízíme ověření přes mojeID, osobní ověření a kurz první pomoci dětem. Případ, kdy je hlídačka moc drahá, bez ověření, kurzů či referencí je proto na pováženou.

Hraje tu roli i bydliště

Je bezesporu výhodné, najít si hlídačku, která bydlí kousek od vás, odpadne vám tím proplácení cestovného.
  ČR ceny hlídání
Pořadí krajů podle výše cen za hodinu hlídání
 
 
mapa cen za hlídání
 
 
K tomu připočtěte fakt, že někdo si účtuje příplatek za další dítě.

Je tedy na zvážení každého, kolik peněz chce za hlídání zaplatit a jaké kvality přitom vyžaduje. Víc už záleží na domluvě s hlídačkou :-).
 
 
Děkuji Šárce Vrbovské, spoluautorce tohoto článku.